29-letni obywatel Mołdawii z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z nadjeżdżającą ciężarówką z cysterną. Na szczęście nikt w tym wypadku nie zginął. W busie podróżowało razem z kierowcą ośmiu jego pobratymców. Do szpitala zabrano kierowcę i jedną z pasażerek, pozostali Mołdawianie zostali na miejscu opatrzeni przez ratowników medycznych. Taki był właśnie bilans tego wypadku. Policjanci przypominają o trwającej cały czas modernizacji drogi krajowej nr 17 i o tym, że już za kilka dni rozpoczną wzmożone wyjazdy na wakacje. Policyjne załogi ruchu drogowego będą reagować na niebezpieczne i agresywne zachowania kierowców. Dużo jednak zależy od samych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też do nich kierowany jest apel o rozsądek, ostrożność i respektowanie przepisów prawa.

Już kilkakrotnie przypominaliśmy kierowcom podróżującym drogą krajową nr 17, że prowadzona cały czas modernizacja niesie za sobą częste zmiany organizacji ruchu, polegające na tworzeniu tymczasowych odcinków, oznaczonych właściwymi tablicami oraz znakami.

W miejscowości Lubice, w gminie Kołbiel, już kilkakrotnie dochodziło do zdarzeń,  gdzie kierowcy, w jednym nawet przypadku ukraińskiego autobusu z pasażerami, wjeżdżali na przeciwległy pas, gdzie dochodziło do „konfrontacji” z innymi pojazdami.

Trzy dni temu na jednym z takich odcinków krajowej 17-stki w Lubicach, znowu doszło do zderzenia pojazdów. Kierowca pasażerskiego busa, 29-letni Mołdawianin, wiozący 7 swoich pobratymców, zjechał na przeciwległym pas ruchu, gdzie uderzył w ciężarówkę z cysterną.

Na szczęście cysterna była pusta, a skutki zdarzenia ograniczyły się, w zdecydowanej większości podróżujących busem, do dotkliwych potłuczeń.

W szpitalu pozostał jednak kierowca busa i pasażerka. Pozostałym udzielono pomocy medycznej i opatrzono ich na miejscu zdarzenia.

Apelujemy, aby kierowcy i wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, mieli w pamięci fakt, że zbliżają się wakacje, a za kilka dni prognozowany jest większy ruch na drogach w związku z wyjazdami.

Dlatego policjanci apelują i ostrzegają zarazem, o to aby pamiętać o wzajemnej tolerancji i kulturze jazdy, a także o tym, że każde agresywne zachowanie na drodze będzie przez mundurowych oceniane z pełną konsekwencją i w oparciu o dostępne środki karno-prawne.

dn