Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z komisariatu w Józefowie, w ramach interwencji podjętej na terenie gminy Wiązowna, zatrzymano dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o włamanie do busa i kradzież radioodtwarzacza. Podejrzani nie zdążyli nawet opuścić posesji, gdzie doszło do przestępstwa. Radio odzyskano, a podejrzanym przedstawiono zarzuty karne współudziału w popełnieniu włamania. 17 i 20-latek z powiatu otwockiego, odpowiedzą niebawem przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym, grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Do dyżurnego komisariatu w Józefowie dotarło zgłoszenie dotyczące osób, które kręciły się po prywatnej posesji w gminie Wiązowna. Zachodziło podejrzenie, że mogą tam dokonać przestępstwa. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego.

Na posesji faktycznie znajdowało się dwóch mężczyzn w wieku 17 i 20 lat, obaj z powiatu otwockiego. Po dokładnej kontroli, w plecaku młodszego z nich, znaleziono radioodtwarzacz samochodowy. Po chwili okazało się, że w zaparkowanym na posesji dostawczym busie wybito szybę, a radio zostało z niego skradzione.

Podejrzanych zatrzymano i przewieziono do komendy, gdzie trafili do policyjnego aresztu. Następnie dochodzeniowcy przedstawili im zarzuty karne współudziału we włamaniu. Teraz grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Daniel Niezdropa/ea