Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Jak szybko pozbyć się zalegającego gruzu?

Zakończyliśmy niedawno remont i teraz na naszej posesji zalega sterta gruzu? Nie dość, że szpeci to otoczenie to jeszcze stwarza poważne niebezpieczeństwo dla naszych najmłodszych, jak i dla zwierząt domowych. Gruzu możemy pozbyć się na PSZOK-u lub po prostu zamówić odpowiednio pojemny kontener na gruz Otwock Jakie sposoby gwarantują nam szybkie pozbycie się gruzu?

Dlaczego warto wybrać się na PSZOK?

Względy praktyczne i ekonomiczne przemawiają za tym, aby skorzystać z oferty tak zwanych PSZOK-ów. Są to inaczej Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, które mogą przyjmować wiele różnego rodzaju opadów, między innymi stare leki, zużyte opony z samochodów i rowerów, nieprzydatne nikomu meble, gruz i inne odpady powstające po rozbiórkach, budowie i remoncie. Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że zwykle PSZOK znajduje się w niedalekiej okolicy, więc można udać się tam i zapytać o kwestie związane z ograniczeniami dotyczącymi wyrzucanych odpadów. Należy przy tym wspomnieć, że każdy PSZOK ma inne uwarunkowania, regulaminy i zasady dotyczące przyjmowania odpadów, zwykle dotyczy to ilości. Niezmienna jest jednak zasada, że przyjęcie odpadów w określonej ilości jest bezpłatne.

Dlaczego warto wybrać firmę do wywozu odpadów?

Za odpowiednią cenę firma dostarczy pod konkretny adres odpowiedniej wielkości kontener do którego zamawiający wyrzuci zadeklarowany rodzaj odpadów. Następnie, po określonym czasie przyjeżdża samochód, który zabiera kontener wraz z gruzem lub innym rodzajem odpadów. Firma zajmująca się tego typem usług zadba również o właściwą utylizację odpadów. Należy mieć świadomość tego, że odpady zostaną odpowiednio przetworzone i mogą zostać wykorzystane do budowy lub naprawy dróg. Jeśli ilość odpadów jest niewielka można skorzystać z tak zwanych worków „big bag” do których zmieści się do półtorej tony gruzu.

Tego typu rozwiązanie jest ekonomiczniejsze niż zamawianie całego kontenera, szczególnie jeśli nie będziemy go w stanie do końca zapełnić odpadami. Zamówienie firmy zajmującej się wywozem odpadów to rozwiązanie dla osób, które chcą szybko i efektywnie pozbyć się gruzu – w ofercie tego firm można znaleźć na przykład ofertę krótko czasowego wypożyczenia kontenera. Działa to w ten sposób, że kierowca dostarcza kontener na około 30 minut, zamawiający w tym czasie go zapełnia, a następnie jest on zabierany wraz z odpadami. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają dość miejsca na składowanie kontenerów do śmieci, na przykład mieszkańców bloków.