Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Gdzie wyrzucić gruz po remoncie?

Prawdopodobnie dla każdego to dość mocno stresująca kwestia jest związana z pozbyciem się nadmiaru gruzu. Jeśli remontujemy lub prowadzimy rozbiórkę to bez wątpienia może powstać na tyle dużo gruzu, że będzie trzeba pomyśleć co z nim zrobić. Oczywistą kwestią jest sięgnięcie po jedną z wielu firm, które mają w swojej ofercie wywóz gruzu Otwock. Możemy też spróbować dostarczyć gruz samodzielnie na PSZOK.

Zamówienie wywozu gruzu

Dla osób, które nie dysponują specjalistycznym samochodem do wywozu gruzu lub chcą po prostu skorzystać z komfortowego rozwiązania firma wywożąca odpady przygotowała kilka opcji. Jedną z nich jest zamówienie odpowiednio pojemnego kontenera, który zostanie dostarczony na podany adres, a następnie odebrany po określonym czasie wraz z gruzem i innymi śmieciami. Maksymalny czas wypożyczenia kontenera to 7 dni, ale istnieje również możliwość indywidualnego przedłużenia takiego terminu za dodatkową opłatą. Czas ten jest w zupełności jednak wystarczający, aby załadować zbędny gruz do kontenera. W zależności od modelu kontenera można spotkać się też z opcją otwieranych tylnych drzwiczek. Najważniejszą różnicą między poszczególnymi kontenerami jest ich pojemność oraz rodzaj odpadów jakie można do nich wyrzucać. Przy wyborze odpowiedniego modelu kontenera dobrze jest to skonsultować z doświadczonym pracownikiem firmy zajmującej się wywozem odpadów.

Samodzielny wywóz gruzu

Jeśli posiadamy odpowiednio pojemne auto to teoretycznie nic nie powinno stać na przeszkodzie, aby przewieźć gruz i inne odpady powstałe po remoncie na PSZOK. Wcale nie musi to być samochód z przyczepą, można równie dobrze użyć samochodu dostawczego. Do tego celu warto skorzystać z tak zwanych worków typu „big bag”. Umożliwiają one przechowywanie niewielkich ilości gruzu, a także łatwe ich załadowanie na samochód. Część odpadów poremontowych można oddać na skup złomu, tym samym zyskując niewielkie kwoty na takiej transakcji. Dotyczy to jednak głównie części metalowych, żył przewodów elektrycznych i innych elementów konstrukcyjnych wykonanych z metalu.

Kto jeszcze przyjmie gruz?

Niekiedy można spotkać się z ogłoszeniami, gdzie niektóre firmy lub osoby prywatne są w stanie przyjąć za darmo duże ilości gruzu. Może potrzebują go do utwardzenia podjazdu lub do budowy drogi lub fundamentów budynku. To rozwiązanie jest na tyle dobre, że zwykle taka osoba może podstawić odpowiedni samochód i odebrać nagromadzony gruz. Jednakże nieczęsto zdarzają się tego typu oferty, a dość często osoba odbierająca gruz wymaga jego właściwego posegregowania.