Na co można wziąć kredyt gotówkowy?

Ilość dostępnych możliwości pod względem kredytów oraz pożyczek może przyprawić o zawrót głowy. Jednym z najpopularniejszych kredytów jest kredyt gotówkowy. Na co można taki kredyt wziąć, a na jakie cele nie można go przeznaczyć?

Na co nie można przeznaczyć kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy można przeznaczyć praktycznie na dowolny cel, ale nie może być to cel związany z prowadzeniem działalności gospodarczej. Nie można więc przeznaczyć otrzymanych od banku środków na przykład na wypłaty dla pracowników, inwestycje związane bezpośrednio z prowadzoną firmę i inne tego typu podobne kwestie. Jednak warto zauważyć, że bank nie kontroluje tego na co kredytobiorca przeznaczy gotówkę z kredytu oraz w żaden sposób tego nie sprawdzi. Dla banku jest istotne tylko to, aby spłata kredytu odbywała się regularnie.

Na jaki cel można przeznaczyć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy może być przeznaczony praktycznie na dowolny cel. Może to być na przykład wyjazd na wczasy, spłata długów, zakup mebli lub remont mieszkania. W gestii banku nie jest to na co konkretnie klient przeznaczy otrzymane pieniądze, więc pod tym względem nie ma potrzeby informowania banku o tym na co zamierzamy przeznaczyć pieniądze z kredytu. Jest to więc bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na dużą dowolność.

Kredyt gotówkowy konsumencki

Instytucje bankowe, a także innego rodzaju instytucje pozabankowe mogą zaoferować kredyt konsumencki w formie gotówkowej. Jest to rodzaj kredytu, którego łączna suma nie może przekroczyć kwoty 255 500 złotych. Jest skierowana do osób fizycznych, które nie prowadzą własnej firmy, a więc po prostu do konsumenta, jak sama nazwa tego kredytu wskazuje. Kredyt konsumencki najczęściej jest udzielany w formie gotówkowej, ale można też spotkać się z kredytem konsolidacyjnym, samochodowym i innymi. Kredyt konsumencki w porównaniu do innych rodzajów kredytów, a więc na przykład kredytu konsumpcyjnego, jest oparty na regulacjach prawnych. Więcej o szczegółowych różnicach między kredytem konsumenckim, a konsumpcyjnym można przeczytać na https://blogbank.pl/porady/kredyt-konsumpcyjny-a-kredyt-konsumencki-czym-sie-roznia-265/. Generalnie dzięki regulacjom prawnym kredyt konsumencki gotówkowy jest bezpieczną formą uzyskania potrzebnych pieniędzy, na przykład dzięki możliwości odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni bez konkretnej przyczyny.

Zalety kredytu gotówkowego

Myśląc o kredycie gotówkowym nie sposób nie wspomnieć o jego licznych zaletach, szczególnie w porównaniu do innych rodzajów kredytów i pożyczek. Zwykle kredyt gotówkowy jest udzielany dość szybko – decyzja można najczęściej być dostępna nawet w ten sam dzień. Kolejną zaletą jest to, że w praktycznie każdej placówce finansowej można znaleźć tego typu ofertę, więc nie ma potrzeby daleko szukać. Dla wielu osób sporym ułatwieniem jest też to, że zwykle bank nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń przy udzielaniu tego rodzaju kredytu. Pozytywną kwestią jest także to, że bank nie ingeruje w prywatność klienta przy udzielaniu kredytu gotówkowego pod względem celów – to na co zostaną przeznaczone pieniądze zależy tylko i wyłącznie od kredytobiorcy. Warto też wiedzieć, że kredyt gotówkowy można uzyskać prosto i bez zbędnych komplikacji również przez internet.

Gdzie w Otwocku można uzyskać kredyt?

Otwock wypełnia duża ilość placówek bankowych w jego centrum, u zbiegu wszystkich ważnych ulic miasta. Można więc w trakcie jednego tylko spaceru odwiedzić kilka miejsc w których z łatwością otrzymuje się dobrą ofertę kredytową. Zaczynając od ulicy Wawelskiej 1, gdzie znajduje się oddział Alior Banku, aby następnie udać się do znajdującego się nieopodal oddziału PKO Bank Polski S.A. na ulicy Powstańców Warszawy 15. Nieco dalej od centrum Otwocka, na ulicy Michała Elwiro Andriollego 47/5 znajduje się placówka BNP Paribas Bank Polska S.A. To również godny uwagi bank w którym można uzyskać kredyt dopasowany do potrzeb. Natomiast udając się w kierunku północnym od centrum Otwocka można odwiedzić także bank Pekao S.A. znajdujący się na ulicy Świderskiej 2/4.