W niedzielę policjanci z otwockiej komendy zostali zaproszeni przez Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku na piknik rodzinny zorganizowany na terenie Parku Miejskiego w Otwocku. Nasi funkcjonariusze przygotowali dla najmłodszych wiele ciekawych atrakcji i przekonali się ile radości dali dzieciom swoją obecnością.

W zeszłą niedzielę, otwoccy policjanci uczestniczyli w rodzinnym pikniku zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku z okazji Dnia Dziecka. Funkcjonariusze mówili najmłodszym o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu oraz w przedszkolu. Stróże prawa ostrzegali też dzieci przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu, a także przypomnieli najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas spędzania wakacji.

Policjanci przybliżyli uczestnikom pikniku zawód policjanta prezentując sprzęt, który na co dzień wykorzystują w służbie. Dzieci mogły z bliska oglądać motocykle i radiowóz oraz usiąść za ich kierownicą. Funkcjonariusze poinformowali, czym na co dzień zajmują się policjanci ruchu drogowego oraz pokazali wykorzystywany przez nich sprzęt, który służy do ujawnia przestępstw i wykroczeń, a także zabezpieczania zdarzeń drogowych. Największą atrakcją spotkania były jednak psy patrolowo-tropiące, które pod kierownictwem swoich opiekunów zaprezentowały swoje umiejętności i wysoki stopień tresury. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się reakcji psa na komendy wydawane przez policjanta. Zainteresowanie dzieci wzbudziły również tajniki pobierania odcisków palców. Każde z nich mogło zrobić własne odciski i zabrać je do domu.

Podczas pikniku nie zabrakło pytań o szczegóły pracy policjanta oraz wspólnych pamiątkowych zdjęć. To wszystko sprawiło, że przez cały czas trwania pikniku uśmiech nie schodził z twarzy dzieci.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin/is