Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Mieszkanie z ogródkiem - urban jungle w sercu miasta

Rośliny to wyjątkowe dekorację domu, które nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Pasują do każdego stylu, nadają lekkości, uspokajają. Najczęstszym powodem, dla którego decydujemy się na zieleń w domu, jest przede wszystkim wypełnienie wolnej przestrzeni żywymi dekoracjami, tęsknota za naturą i chęć wprowadzenia jej do naszego otoczenia. Poza wartościami wizualnymi kwiaty mają też dodatkową zaletę - oczyszczanie powietrza.

Patent na piękne kwiaty w domu, oraz bajeczne miejsce do relaksu. Sprawdź, jak stworzyć sobie przytulne miejsce do odpoczynku, w samym centrum miasta.

Podczas zakupu nowego mieszkania, coraz więcej osób kieruje się nie tylko metrażem czy lokalizacją, ale również dostępem do zieleni. W pierwszej kolejności, na uwagę zasługują te mieszkania, które posiadają własny ogródek lub balkon, który może tworzyć miejsce przeznaczone do relaksu. Można posadzić w nim przeróżne gatunki kwiatów i drobnych roślin, by stworzyć sobie letni ogród. Co zrobić, gdy mieszkanie nie ma takiego miejsca? Bardzo popularnym i nowoczesnym rozwiązaniem jest urban jungle.

Sprawdź ofertę nowych mieszkań na Woli

Urban jungle to nic innego, jak stworzenie ogródka (dżungli) w domu dzięki odpowiednio dobranym gatunkom roślin, przestrzeni oraz dostępu do światła. Każda osoba, która marzy o własnym zielonym zakątku, może z łatwością zrobić sobie go w domu. Rośliny posadzone w dekoracyjnych doniczkach doskonale uzupełnią wnętrze. Nadadzą mu niepowtarzalnego wyglądu oraz stworzą spokojne, przyjemne miejsce do odpoczynku. Rośliny, które najczęściej są wybierane do mieszkań to łatwe w uprawie paprocie, draceny, fikusy, hoya, długosze czy kaktusy, które charakteryzują się głęboką zielenią, przepięknym wyglądem oraz łatwością uprawy. W miejskiej dżungli nie może zabraknąć monstery, która wywodzi się wprost z meksykańskiej dżungli i jest równie łatwa w uprawie. Warto też urozmaicić swoją kolekcje roślin o te kwitnące, czyli róże, fiołek angielski, odmiany kaktusów kwitnących, jak grudnik oraz sezonowe kwiaty cebulowe jak hiacynty, małe żonkile i tulipany.

Jeżeli przyjrzymy się warunkom uprawy większości roślin doniczkowych, łatwo można stwierdzić, że nie jest to hobby tylko dla doświadczonych i mających dużo czasu ogrodników. Nawet osoby zabiegane mogą stworzyć prawdziwy zielony zakątek w domu, jeżeli tylko wybiorą rośliny lubiące rzadkie podlewanie lub konkretną ilość światła.