28-latek usłyszał zarzut kradzieży butelki wódki o wartości bliskiej 30 złotych z jednego ze sklepów w Józefowie. Mężczyzna kradzieży dokonał w tzw. szczególnie zuchwały sposób. Kiedy ekspedientka zastawiła swoim ciałem półkę z alkoholem, ten wykręcił jej rękę, wziął alkohol i wyszedł ze sklepu. Za taki czyn może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o objęciu go policyjnym dozorem.

Policjanci z Komisariatu w Józefowie otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów na terenie miasta Józefowa doszło do kradzieży alkoholu. Z relacji ekspedientki wynikało, że kiedy mężczyzna próbował ukraść butelkę wódki, kobieta zastawiła swoim ciałem półkę z alkoholem. Wtedy mężczyzna wykręcił jej rękę, wziął alkohol o wartości bliskiej 30 złotych i wyszedł ze sklepu.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania, aby ustalić osobę biorącą udział w tej kradzieży. Trop od początku prowadził do 28-letniego mieszkańca Józefowa. Policjanci zatrzymali go w jego mieszkaniu. Trafił do celi na komendzie.

Śledczy dzięki zgormadzonemu materiałowi dowodowemu przedstawili zatrzymanemu zarzut szczególnie zuchwałej kradzieży alkoholu. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policji. Za ten czyn grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

sierż. szt. Paulina Harabin/rm