Otwoccy kryminalni zatrzymali 46 i 38-latka podejrzanych o kradzież rozbójniczą w jednej z drogerii na terenie Otwocka. Mężczyźni uciekając ze skradzionymi perfumami o łącznej wartości 1600 złotych użyli gazu wobec pracownika ochrony i kierowniczki sklepu. Obaj po usłyszeniu zarzutów, na wniosek śledczych zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w zeszły czwartek po godz. 15:00 w jednej z drogerii na terenie Otwocka. Z relacji pracownika ochrony wynikało, że dwóch mężczyzn wtargnęło do sklepu i próbowało ukraść perfumy o łącznej wartości 1600 złotych. Gdy ochroniarz wraz z kierowniczką placówki próbowali uniemożliwić sprawcom ucieczkę, ci rozpylili w ich kierunku gaz i wybiegli ze sklepu wraz ze skradzionym towarem. Następnie wsiedli w zaparkowany przed drogerią samochód i odjechali z miejsca.

Po zebraniu informacji, sprawą natychmiast zajęli się otwoccy kryminalni. Nie minęła doba, jak policjanci w toku intensywnie prowadzonych czynności ustalili mężczyzn mogących mieć związek z tym zdarzeniem. 46 i 38-latek zostali zatrzymani w miejscach ich zamieszkania i trafili do policyjnych cel.

Śledczy po zebraniu materiału dowodowego w sprawie, przedstawili zatrzymanym zarzuty kradzieży rozbójniczej. Jak się okazało, obaj mieli w przeszłości już konflikty z prawem. Funkcjonariusze wystąpili za pośrednictwem prokuratury do otwockiego sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec 46 i 38-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

 

mł. asp. Paulina Harabin