Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Jak wprowadzić zdrowe nawyki do swojej diety?

Wielokrotne próby zmiany nawyków żywieniowych oraz wprowadzanie ograniczeń i restrykcji do diety to częste postanowienia wielu osób. Jednak ile z nich naprawdę potrafi w tym wytrwać? Otóż zapewne niewielu, jeśli takie przemiany są robione nagle i mają sporo ograniczeń. To w dużej mierze prowadzi to zniechęcenia i utraty motywacji do działania. Istnieją jednak sposoby, aby temu zapobiec i sprawić, że zdrowe nawyki pozostaną z nami na dłużej, a w najlepszym wypadku staną sie naszą codziennością na długie lata.

Metoda małych kroków

Kiedy zaczynamy nową dietę odchudzającą lub chcemy wprowadzić kilka zmian w sposobie odżywiania nie zawsze planujemy to w długofalowy sposób. Często po prostu postanawiamy, że przestajemy jeść słodycze i od dziś liczymy kalorie każdego posiłku. Po kilku dniach efektem naszej decyzji może być frustracja z powodu problemów z obliczaniem kaloryczności i nieodparta ochota na cukier, przez co będziemy rozdrażnieni, a cały proces przemiany nie będzie nam sprawiał satysfakcji. Aby tego uniknąć najlepiej zastosować metodę małych kroków. Jeśli na co dzień spożywaliśmy słodycze kilka razy dziennie dobrze rozpocząć od rezygnacji z jednego takiego posiłku, np. na podwieczorek zastąpienie batonika owocowym musli lub koktajlem. W przypadku gdy nie wyobrażamy sobie porannej kawy bez pączka lub ciastka z cukierni spróbujmy znaleźć zdrowszą alternatywę i przygotować ciasto w domu. W inernecie znajdziemy wiele przepisów na niskokaloryczne, a równie pyszne słodkości.

Rozsądne obliczanie kalorii

Natomiast w kwestii liczenia kalorii najlepiej rozpocząć swoją przygodę z wyliczeniami od sprawdzenia w internetowych kalkulatorach ile powinniśmy ich codziennie spożywać. Gdy nie chcemy sami każdorazowo obliczać zawartości kcal pojedynczych składników postawmy na gotowe przepisy z blogów kulinarnych, które mają już to przygotowane. To ułatwi nam również szukanie pomysłu na obiad. Natomiast podczas robienia zakupów w sklepie możemy po prostu zerkać na tabelki na odwrocie opakowania, z czasem wejdzie nam to w nawyk i będziemy intuicyjnie sięgać po mniej kaloryczne alternatywy naszych ulubionych produktów. Pamiętajmy, że na początek wystarczy po prostu wybierać bardziej zdrowsze wersje naszej ulubionej żywności, czyli np. serki bez cukru lub wędliny z mniejszą zawartością sztucznych wypełniaczy. Dopiero w dalszym etapie możemy się skupić na samym sprawdzaniu czy nie przekraczamy dziennego zapotrzebowania kcal.

Poprawa diety z cateringiem dietetycznym

Osoby, które rozpoczynają poprawę swoich nawyków żywieniowych często w pierwszej kolejności sięgają również po diety pudełkowe. Co jest naprawdę dobrym i mądrym rozwiązaniem. Stawiając na catering dietetyczny mamy przede wszystkim możliwość wyboru odpowiedniej dla nas liczby kaloryczności oraz posiłków dostosowanych do naszych upodobań czy nietolerancji pokarmowych. W dodatku nie musimy zastanawiać się nad tym czy możemy coś zjeść, to co dostaniemy w naszych pudełkach jest w 100% tym co mieści się w codziennym zapotrzebowaniu jakie ustaliliśmy i nie przekraczamy go w żaden sposób. W efekcie zdrowe nawyki żywieniowe budujemy o wiele łatwiej, a dieta pudełkowa daje nam urozmaicenie żywieniowe każdego dnia.
Zapraszamy na: https://eatfitcatering.pl/catering-dietetyczny/otwock/