Kostium kąpielowy a typ sylwetki - wszystko, co musisz wiedzieć

Dobranie odpowiedniego kroju do typu sylwetki sprawia, że nasze wszystkie atuty są podkreślone, z kolei drobne mankamenty ciała ukryte. Kiedy dowiesz się, na jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupie stroju kąpielowego, już nigdy więcej nie będziesz miała problemów z jego wyborem. Będziesz mogła skupić się już wyłącznie na kolorystyce i wzorach, które są obecnie w modzie.

Jak dobrać kostium kąpielowy do figury?

Jeśli chcesz, aby kostiumy kąpielowe prezentowały się na Twojej sylwetce idealnie, nie ma innej drogi niż zapoznanie się krojami, które będą idealne na nasz typ sylwetki. Choć możemy równie dobrze wybierać stroje dedykowane innym figurom, nie zyskamy tak spektakularnego efektu, jak jest to możliwe. Oferta kostiumów kąpielowych jest tak szeroka, że mierzenie każdego fasonu byłoby prawdziwym wyzwaniem. Warto więc kierować się ogólnymi zasadami obowiązującymi przy wyborze kostiumów kąpielowych i przekonać się na własnej skórze czy faktycznie one działają.

Kostiumy kąpielowe dla poszczególnych typów sylwetki

Ciało każdej z nas może diametralnie się od siebie różnić. Różnice te sprawiają, że każda z nas jest wyjątkowa. Mogą one jednak przysporzyć niemałych problemów przy wyborze kostiumu kąpielowego, tak by leżał on idealnie na naszym ciele. Dużym ułatwieniem są stworzone typy figur adekwatne do naszych sylwetek. Przekonaj się, który ze strojów kąpielowych powinien leżeć najlepiej na Twoim ciele.

Panie o figurze klepsydry - ramionach tej samej szerokości co biodra, z wyraźnym wcięciem w talii - mogą sięgać tak naprawdę po każdy, krój stroju kąpielowego, Idealne proporcje wyglądają doskonale zarówno w stroju jedno- jak i dwuczęściowym. Nie ma także znaczenia czy postawisz na zabudowane majtki, czy skąpe bikini.

Figura jabłka - obfity biust, wystający brzuszek i smukłe nogi - ma nieco trudniej od klepsydry. Panie o takim typie figury powinny być szczególnie uważne przy wyborze kostiumu kąpielowego, bo nie trudno popełnić błąd. To właśnie ten ty sylwetki wygląda najlepiej w strojach jednoczęściowych, które doskonale ukryją wystający brzuszek, a przy tym eksponują piękne, smukłe nogi.

Figura kolumny, choć nieco zbliżona do klepsydry - tej samej szerokości biodra i ramiona - nie może pochwalić się wyraźnym wcięciem w talii. Głównym zadaniem pań o tej figurze powinno więc być stworzenie za pomocą kostiumu kąpielowego, że wcięcie to istnieje. Pomocne okażą się niezwykle popularne w ostatnich sezonach kostiumy kąpielowe z wiązaniami w linii pasa.