Dzięki zainteresowaniu i natychmiastowej reakcji dzielnicowych otwockiej komendy, 5-letniej dziewczynce nic się nie stało. Dziewczynka szła środkiem ulicy wśród jadących obok niej pojazdów. Jak się okazało znajdująca się w jej pobliżu matka była kompletnie pijana. Kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialna 42-latka trafiła do policyjnej celi. Już usłyszała zarzut narażenia swojego dziecka na utratę zdrowia lub życia.

Dzielnicowi, na co dzień pełniący służbę na terenie miasta, w trakcie obchodu służbowego zwrócili uwagę na małą dziewczynkę, która szła środkiem ulicy wśród jadących obok niej pojazdów. Niedaleko dziewczynki szła chwiejnym krokiem kobieta. Widząc to niebezpieczeństwo policjanci zareagowali natychmiastowo.  

Od kobiety czuć było woń alkoholu. Badanie trzeźwości to potwierdziło. 42-letnia mieszkanka Otwocka miała ponad 2 promile. Wówczas mundurowi zaopiekowali się 5-letnim dzieckiem, które początkowo było wystraszone i małomówne, a w ich obecności poczuło się bezpieczne. Dzielnicowi szybko dotarli do innych członków rodziny, którym przekazali dziewczynkę. Zaś zatrzymana kobieta trafiła do policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu nieodpowiedzialna 42-latka usłyszała zarzut narażenia swojego dziecka na utratę zdrowia lub życia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze przesłali również materiały do sądu rodzinnego, celem wglądu w sytuację rodziny.

Policjanci przypominają, że dziecko w wieku 5 lat jest jeszcze całkowicie zależne od dorosłych. Pozostawione bez opieki nie poradzi sobie i to właśnie na rodzicach i opiekunach spoczywa obowiązek opieki nad nim. Małe dzieci nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństw, z jakimi mogą się spotkać. Na szczęście w tym przypadku, dzięki zainteresowaniu i szybkiej reakcji otwockich dzielnicowych wszystko zakończyło się szczęśliwie.

mł. asp. Paulina Harabin/JN