Prezentacja sprzętu służb mundurowych, symulacja zderzenia drogowego, pokaz neutralizacji paczki, gra policyjna, pokazy taktyk i technik interwencji, policyjne konie i mnóstwo zabaw dla dzieci - to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowali otwoccy policjanci na organizowany przez Urząd Miasta Otwocka Piknik z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbędzie się 4 czerwca 2022 roku. W godz. 10-13 na terenie Placu Rotmistrza Pileckiego przy ulicy Pułaskiego w Otwocku oprócz policjantów, nie tylko tych z otwockiej komendy, na miejscu będą także przedstawiciele wielu innych służb mundurowych. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie dzieci i ich rodziny. W tym dniu będziemy również wspierać chorą na Zespół Aperta 6-letnią Natalkę.

Komenda Powiatowa Policji w Otwocku wraz z zaprzyjaźnionymi służbami mundurowymi aktywnie włączy się w oraganizowny w dniu 4 czerwca 2022 roku przez Urząd Miasta Otwocka Piknik z okazji Dnia Dziecka. W tym dniu, w godz. 10 - 13 na terenie Placu Rotmistrza Pileckiego przy ulicy Pułaskiego w Otwocku funkcjonariusze zaprezentują przygowane atrakcje między innymi takie jak:

- pokaz umiejętności i technik neutralizacji paczki niewiadomego pochodzenia, którego dokonają funkcjonariusze Specjalistycznego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie,

- symulacja wypadku drogowego, podczas której swoje działania zaprezentują funkcjonariusze Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku,

- pokaz tresury psów komórki wewnętrznej Wojskowego Ośrodka Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie,

- elementy taktyk i technik interwencji, które omówią i zademonstrują policjanci Wydziału Doskonalenia Zawodowego KSP,

- historia przedwojennej formacji policyjnej w ekspozycji funkcjonariuszy Biura Edukacji Historycznej –Muzeum Policji KGP.

Dodatkowo podczas pikniku będzie można obejrzeć pojazdy wykorzystywane na co dzień przez funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego, pojazd wyposażony w działko wodne oraz sprzęt wykorzystywany przez Policję w działaniach zespołowych w ramach pododdziałów zwartych, policyjne łodzie, policyjne konie, mobilny posterunek, mobilne centrum monitoringu oraz poznać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Oprócz policjantów, swoją specyfikę służby omówią strażacy, żołnierze oraz leśnicy, przy czym także zaprezentują swój sprzęt.

Dla najmłodszych uczestników pikniku czekają słodkie upominki i zabawy.  Najbardziej „ciekawscy” będą mogli wziąć udział w policyjnej grze, podczas której będą musieli wykazać się sprytem i szybkością. Wszyscy zainteresowani będą mogli również zapoznać się z przebiegiem procesu rekrutacji do Policji i warunkami, jakie muszą spełnić przyszli adepci, a uczniowe szkół podstawowy także przystąpić do egzaminu na kartę rowerową.

Zapraszamy do wspólnego spędzania czasu, który jest idealną okazją do przekazania informacji na temat bezpieczeństwa na drogach, czy w czasie zbliżających się wakacji.

Jednocześnie informujemy, że podczas pikniku będzie prowadzona przez wolontariuszy zbiórka pieniędzy na rzecz 6-letniej Natalki, która na co dzień, pomimo choroby jest pełna życia i uśmiechnięta. Dziewczynka choruje na Zespół Aperta i czeka ją kosztowna operacja. Razem możemy więcej.

Zapraszamy serdecznie!

mł. asp. Paulina Harabin