Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Juliusza Słowackiego w Otwocku po raz dziesiąty zorganizowało Powiatowy Konkurs Plastyczny "Wokół Słowackiego". Do tegorocznej edycji Konkursu wpłynęło: 29 prac z 11 szkół  podstawowych oraz 69 prac z 4 szkół ponadpodstawowych powiatu otwockiego. Jury konkursowe w składzie: Maciej Pietruszczak, Maria Polkowska, Dorota Kuśmirek w czasie obrad zwróciło uwagę na wyrównany poziom prac i ich różnorodność techniczną. Uczniowie poradzili  z analizą i interpretacją trudnych dzieł literackich Juliusza Słowackiego, uruchomili wyobraźnię i wykazali się kreatywnością.
Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Otwockiego i dofinansowany ze środków Powiatu Otwockiego. Organizatorzy zgłosili konkurs do Kuratorium Oświaty w Warszawie, dzięki czemu będzie punktowany w procesie rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.
W czwartek, 17 listopada br. odbyło się uroczyste rozdanie nagród, w kórym udział wzięli także Starosta Krzysztof Szczegielniak i Członek Zarządu Powiatu Kinga Błaszczak.


WYNIKI:
KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE:
I MIEJSCE: Hanna Doboszyńska "Księżyc" - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie
II MIEJSCE: Maja Moszpańska "Goplana" - Publiczna Szkoła Podstawowa w Warszawicach
III MIEJSCE: Zofia Bieńkowska "W koronie Popiela" - Publiczna Szkoła Podstawowa w Warszawicach
WYRÓŻNIENIA: Wiktoria Bąk "Goplana - Pani Jeziora" - Publiczna Szkoła Podstawowa w Warszawicach, Weronika Kamińska "Balladyna" - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie, Gabriela Gołębiewska "Płatki na wietrze" - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie [wyróżnienie specjalne dla najmłodszego uczestnika (7 lat)]
 
KATEGORIA SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
I MIEJSCE: Maria Wójciuk "Przebudzenie Cheronei" - Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Juliusza Słowackiego w Otwocku
II  MIEJSCE: Marta Gniwek "Nocny anioł" - Liceum Ogólnokształcące Nr I im. K.I. Gałczyńskiego w Otwocku
III MIEJSCE: Kamila  Piórkowska "Oda do wolności" - Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Juliusza Słowackiego w Otwocku
WYRÓŻNIENIE: Kornelia Biela "Lecące bociany" - Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. St. Staszica w Otwocku