Producent domofonów – nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania

Wśród urządzeń elektronicznych domofon bez wątpienia nie jest tym, które w pierwszej kolejności kojarzy się z zaawansowaną elektroniką. Tymczasem współczesne urządzenia tego typu to niezwykle dopracowane i naszpikowane nowoczesnymi rozwiązaniami sprzęty. Jakie innowacyjne rozwiązania oferują producenci tych na pozór prostych aparatów?

Jakie cechy powinien mieć nowoczesny domofon?

Nowoczesne domofony, takie jak produkty marki Codi, wyposażone są w użyteczne ekrany. W ten sposób dzwoniąca osoba zyskuje pewność, że wybrała właściwy numer. Wyświetlacze te często są monochromatyczne. Dzięki temu ich czytelność jest bardzo dobra. Ma to ogromne znaczenie, szczególnie gdy domofon został zamontowany na ścianie, w którą przez wiele godzin dnia świeci słońce.

Oprócz domofonów wyposażonych w jednokolorowe matryce i tradycyjne klawisze istnieją również jeszcze bardziej zaawansowane konstrukcje. Przykładem są monitory wideo. Wiele ich modeli ma kolorowy wyświetlacz ułatwiający identyfikację dzwoniącej osoby. Co więcej, produkowane są egzemplarze wyposażone w klawiaturę zbliżeniową. Reaguje ona na ruch dłonią, co ułatwia wciśnięcie odpowiedniego numeru lub kodu otwierającego bramę.

Czym jeszcze wyróżniają się zaawansowane domofony?

Nowoczesne domofony to nie tylko panele z wyświetlaczem i klawiszami. Na rynku nie brak urządzeń zapewniających najwyższe standardy bezpieczeństwa. Przykładem są modele z czytnikiem linii papilarnych. Niemożliwy to podrobienia wzór na skórze to najlepszy sposób ochrony przed wejściem na teren posesji niepowołanych osób. Co więcej, jest niezwykle wygodny, ponieważ nie wymaga zapamiętywania i wpisywania kodu numerycznego lub alfanumerycznego.

Domofon z czytnikiem linii papilarnych jest doskonałym rozwiązaniem do domu jednorodzinnego. W budynkach wielorodzinnych sprawdzają się za to inne metody. Warte uwagi są modele wyposażone w czytniki RFID lub łączność radiową. Do takiego urządzenia wystarczy przyłożyć kartę magnetyczną lub specjalny pilot, a po chwili drzwi wejściowe się otworzą. Tym rozwiązaniem mogą się zainteresować przede wszystkim wspólnoty mieszkaniowe.

Kolejne interesujące elementy specyfikacji technicznej domofonów to lista lokatorów i możliwość przekierowywania połączenia. Pierwszy dodatek przyda się osobom, które nie znają numeru lokalu, pod który chcą zadzwonić. W razie pomyłki osoba po drugiej stronie słuchawki może szybko przekazać połączenie. Dzięki temu nie trzeba wybierać numeru ponownie. Więcej informacji na stronie producenta https://codi.pl.