Mimo licznych apeli oraz szeregu działań uświadamiających konsekwencje jazdy po alkoholu, na drogach powiatu otwockiego wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. Tym razem policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali 22-latka, który kierował toyotą. Mężczyzna był tak pijany, że nie był w stanie dmuchać w alkomat.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego otwockiej komendy patrolowali ulice gminy Celestynów, gdy ich uwagę zwrócił mężczyzna prowadzący osobową toyotę. Styl jazdy kierowcy wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej.

Z uwagi na silną woń alkoholu i bełkotliwą mowę kierowcy, poddano go badaniu na stan trzeźwości. Jednak podczas badania alkomatem 22-latek kilkukrotnie nie był w stanie prawidłowo wykonać pomiaru. W związku z tym została od niego pobrana krew do badania na zawartość alkoholu w organiźmie.

Zatrzymany mężczyzna stracił już prawo jazdy. Niebawem za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Mimo licznych apeli oraz szeregu działań uświadamiających konsekwencje jazdy po alkoholu, na drogach powiatu otwockiego wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. Apelujemy zatem do wszystkich mieszkańców – jeśli w Waszym otoczeniu widzicie kierowcę, który próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu w stanie wskazującym – spróbujcie go powstrzymać – zaoszczędzicie mu wielu kosztów i kłopotów, a być może uratujecie czyjeś życie!!!

mł. asp. Paulina Harabin/ pk