Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od lat budzą emocje. W tym roku również było podobnie, zwłaszcza, że Sztab w Otwocku kolejny raz pobił swój rekord. Dotychczas zebrano ponad 236 000,00 zł, ale nie jest to kwota ostateczna, gdyż część licytacji nadal trwa.

Podczas wczorajszego finału było energicznie i kolorowo, a mieszkańcy całego Powiat Otwocki pokazali cudowne i otwarte serca. W każdej gminie i w każdym mieście naszego regionu wolontariusze zbierali pieniądze, które pomogą w walce z sepsą.

Jak co roku finał WOŚP Otwock odbył się w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury im. M. E. Andriollego w Otwocku, który gra z orkiestrą już od wielu lat. 

Powiat Otwocki podczas wydarzenia reprezentowała Pani Kinga Błaszczyk - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego, która podziękowała za życzliwość i wsparcie, jakim kolejny raz mieszkańcy naszego powiatu obdarzyli WOŚP.

Partnerem wydarzenia było również Otwock, miasto z dobrym klimatem, które reprezentował Prezydent Miasta Otwocka Jarosław Margielski.