Policjanci z komisariatu w Józefowie zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który miał w organizmie blisko promil alkoholu i roczną córeczkę pod opieką. Niebawem odpowie przez sądem za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo i znieważenie interweniujących funkcjonariuszy. Może mu grozić do 5 lat więzienia.

Każdy sygnał o pijanych rodzicach opiekującymi się dziećmi jest natychmiast sprawdzany przez policjantów. Gdy się potwierdza, najmłodsi otoczeni są natychmiast troskliwą opieką, zaś wobec dorosłych wyciągane są konsekwencje.

Podobnie było w piątek, gdy policjanci z komisariatu w Józefowie otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie miasta prawdopodobnie pijany mężczyzna ma pod opieką małe dziecko. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się pod wskazany adres i sprawdzili stan trzeźwości 33-latka, który był wobec nich agresywny i w wulgarny sposób ich znieważał. Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie promil alkoholu i w takim stanie opiekowała się swoją roczną córką. Na szczęście dziecku nic się nie stało. Mundurowi przekazali je pod opiekę babci.

Poinformowany o przycvzynie zatrzymania 33-latek stawiał opór i nieustanie kierował wobec interweniujących obraźliwe słowa. Wówczas mundurowi go obezwładnili i doprowadzili do komisariatu, skąd następnie trafił do policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia i znieważenia policjantów. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin