Jaką zabawkę kupić w prezencie 3-latkowi?

Wybierając prezent dla dziecka, zwykle stawiamy na zabawki. Nie jest to jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. 3-letnie dzieci mają już swoje zainteresowania i niektóre pomysły mogą się im po prostu nie spodobać. Czy są zabawki, które sprawdzą się dla każdego dziecka? Jak najbardziej! Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla małego członka rodziny, koniecznie sprawdź nasze propozycje.

Uniwersalne zabawki dla 3-latka

Każde dziecko ma swoje ulubione bajki i pierwsze zainteresowania, ale jest grupa zabawek, które spodobają się każdemu energicznemu 3-latkowi. Dzieci w tym wieku uwielbiają zabawy ruchowe, kochają biegać i wygłupiać się. Dlatego jeśli wybieramy zabawki dla 3-latka, warto zajrzeć do działu, w którym znajdziemy piłki, kręgle i inne akcesoria, które możemy wykorzystać do wspólnych zabaw w ogrodzie lub na podwórku. 3-latki lubią grać w piłkę i chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu, warto więc kupić bramkę do gry w piłkę lub zabawki do piasku. Z kolei jeśli mamy możliwość zabaw w ogródku, możemy postawić np. na stoliczki, przy których można bawić się, używając wody.

A jeśli nasz 3-latek woli spokojniejsze zabawy? Wtedy świetnym pomysłem są puzzle, klocki oraz pierwsze kolorowanki, które na dłużej skupią uwagę dziecka. W sklepach znajdziemy bardzo duży wybór puzzli oraz kolorowanek z ulubionymi bohaterami z bajek, więc z pewnością znajdzie się coś dla każdego malucha. W przypadku 3-letnich dziewczynek bardzo dobrym pomysłem na prezent są już lalki (także popularne lalki Barbie) oraz domki dla nich. Chłopców z kolei ucieszą pojazdy i różnego rodzaju trasy dla autek. Świetnym pomysłem dla małych fanów Psiego Patrolu będą pojazdy z figurkami z tej bajki. Można też postawić na pojazdy, którymi 3-latek może sam jeździć, czyli np. większe koparki lub zdalnie sterowane pojazdy.

Gdzie szukać zabawek dla 3-latków?

Piękne zabawki dla 3-letnich dzieci kupimy w najpopularniejszych sklepach z zabawkami, ale i w sklepach internetowych, gdzie często możemy znaleźć je w odrobinę niższych cenach. Warto sprawdzić też ofertę internetowych księgarni oraz hipermarketów, czasami możemy tam znaleźć mniej popularne zabawki, które także zainteresują malucha.

Jakie zabawki ucieszą 3-latka?

  • kręgle
  • zestaw bramek z piłkami
  • zabawki do piaskownicy
  • zabawki do eksperymentów z wodą
  • kolorowanki
  • pojazdy
  • lalki
  • puzzle
  • klocki