Krzysztof Dec objął stanowisko I Wiceprezydenta Otwocka
Otwock ma nowego wiceprezydenta. Krzysztof Dec, z bogatym doświadczeniem zarówno w sektorze publicznym, jak i edukacyjnym, objął stanowisko I Wiceprezydenta Miasta. Dec, z wykształceniem ekonomicznym i społecznym, przystępuje do pełnienia swoich obowiązków z początkiem maja.
  1. Krzysztof Dec rozpoczął pracę w urzędzie miasta 2 maja.
  2. Posiada wykształcenie z zakresu ekonomii rolniczej, socjologii i bezpieczeństwa narodowego.
  3. Zdobywał doświadczenie w Agencji Rynku Rolnego oraz Ministerstwie Rozwoju i Technologii.
  4. Jest członkiem rady nadzorczej Otwockich Wodociągów i Kanalizacji od 2023 roku.

Krzysztof Dec, w wieku 42 lat, jest absolwentem kilku prestiżowych uczelni. Ukończył studia na Wydziale Ekonomiczno-Rolniczym oraz Wydziale Nauk Społecznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jego edukacja została wzbogacona o studia podyplomowe z zakresu rolnictwa oraz certyfikat z bezpieczeństwa wewnętrznego i cyberbezpieczeństwa zdobyty w Daniel Morgan Graduate School of National Security w Waszyngtonie.

W swojej karierze zawodowej Krzysztof Dec brał udział w wielu ważnych projektach na poziomie krajowym. Pracował m.in. w Agencji Rynku Rolnego, gdzie był zaangażowany w tworzenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, a także pełnił tam funkcje doradcy, dyrektora i Zastępcy Dyrektora Generalnego. Jego praca w Fundacji PGNiG skupiała się na wspieraniu społeczności lokalnych, a w Ministerstwie Rozwoju i Technologii zajmował się koordynacją kluczowych projektów strategicznych.

Dec jest również doświadczonym analitykiem politycznym i ekonomicznym, co potwierdza jego praca w czołowych ogólnopolskich redakcjach. Jego umiejętności językowe oraz zainteresowania pozazawodowe, takie jak strzelectwo sportowe i turystyka rowerowa, dodatkowo wzbogacają jego profil zawodowy.

Nowy Wiceprezydent miasta, dzięki swojemu doświadczeniu i wykształceniu, jest przygotowany do stawiania czoła wyzwaniom związanym z rozwojem Otwocka oraz poprawą jakości życia jego mieszkańców. Jego wszechstronne kompetencje i dotychczasowe osiągnięcia pozwalają przypuszczać, że jego kadencja przyniesie miastu wiele korzyści.


Na podst. Urząd Miasta Otwock