Wybór narzędzi glazurniczych – co trzeba wiedzieć?

Płytki ceramiczne stały się elementem wyposażenie, bez którego nie wyobrażamy sobie naszego mieszkania. Wpływają na ograniczenie występowania wilgoci, zanieczyszczeń oraz uszkodzeń mechanicznych ścian, oraz podłóg. Dodatkowo wpływają na estetykę pomieszczenia. Chcąc jednak uzyskać taki efekt, musimy posiadać profesjonalny sprzęt do wykonania prac glazurniczych. To właśnie one mają duży wpływ na jakość naszej pracy oraz jej efekt końcowy.

Dlaczego odpowiedni wybór narzędzi glazurniczych jest taki ważny?

Odpowiedni dobór narzędzi glazurniczych będzie miało ostateczny wpływ na jakość wykonywanych przez nas prac oraz jej komfortu. Dobrej jakości sprzęt w łatwy sposób pozwoli nam na szybkie i dokładne przycięcie płytek, a co za tym idzie, zmniejszymy dostatecznie ryzyko popełnienia jakiegokolwiek błędu, a także marnowania materiału. Mówi się, że dobre narzędzia znacznie ułatwiają pracę, co sprawia, że robota idzie zdecydowanie szybciej i sprawniej. Mając do zrealizowania większe zlecenie, wpłynie to na pewno skrócenie czasu jego realizacji.

Mając odpowiednio dobrane narzędzia, możemy być pewni, że praca zostanie wykonana tak, jak powinna, gdyż narzędzia niezwiązane z daną pracą mogą źle wpływać na jej efekty.

Jak zabezpieczyć się do pracy z narzędziami glazurniczymi?

Prace z narzędziami glazurniczymi wymagają również odpowiedniego zabezpieczenia. W trakcie cięcia płytek może dojść do ich odpryskania, dlatego tak ważne są specjalne okulary, które chronią nasze oczy. Osoba kładąca płytki, większość czasu musi spędzać w pozycji klęczącej. W tym przypadku niezastąpione będą ergonomiczne, dobrej jakości a co najważniejsze solidne ochraniacze na kolana. Pozwolą nam one zniwelować nacisk, a także chronić stawy.

Na rynku możemy spotkać się ze specjalnie zaprojektowanym siodełku podtrzymującym pozycję ciała, czego następstwem jest niwelowanie napięć mięśniowych. Duże znaczenie mają także rękawice ochronne, które zabezpieczą naszą skórę dłoni przez różnego rodzaju substancjami, znajdującymi się w klejach i fugach. Mając odpowiednie zabezpieczenie, narzędzia glazurnicze są dla nas bezpieczne.

Narzędzia glazurnicze – które z nich są niezbędne?

Chcąc przeprowadzić prace glazurnicze, w pierwszej kolejności musimy zaopatrzyć się narzędzia, które nam tę pracę ułatwią. W pierwszym etapie na pewno przydadzą nam się narzędzia pomiarowe takie jak: mierniki kątów oraz miarki. Nierozłącznym elementem będzie także dobry ołówek do zaznaczenia linii cięcia, linijka, czy też dobrej jakości poziomica.

Podczas przycinania płytek chcemy, aby były one odpowiednio dopasowane. Temu zadaniu sprosta nic innego jak przecinarka do płytek ceramicznych, tzw. gilotyna. Dodatkowo przyda się na pewno pojemnik oraz mieszadło do kleju i zaprawy. Warto również zaopatrzyć się w młotek glazurniczy oraz wszelkiego rodzaju pace, które odpowiedzialne są za nakładanie fugi. W zestawie glazurnika powinny znaleźć, ale także: przyssawki, nożyki, szpachle, systemy poziomujące czy też krzyżyki dystansowe i kliny.

Szeroka oferta narzędzi glazurniczych dostępna jest na https://www.bricoman.pl/narzedzia-reczne/narzedzia-glazurnicze