Protetyka w Warszawie – jak nowoczesne technologie przywracają pełnię uśmiechu?

Po utracie zębów naturalnych lub ich znaczącym uszkodzeniu należy jak najszybciej odtworzyć pierwotne warunki zgryzowe. Dziedziną, która umożliwia przywrócenie pełnego uzębienia, jest protetyka. Jesteś z Warszawy? Dowiedz się więcej!

Protetyka zębów w Warszawie – cyfrowa rewolucja

Nowoczesne technologie w stomatologii umożliwiają osiąganie jeszcze lepszych efektów leczenia. Świetnym tego przykładem jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, który jest stosowane między innymi w diagnostyce protetycznej. Polega to na wykonaniu wewnątrzustnego skanu za pomocą kamery podłączonej do komputera. Następnie program przygotowuje wizualizację łuków zębowych, które można oglądać w 3D z każdej strony. Dzięki temu specjalista jest w stanie w przystępny sposób przedstawić oczekiwane efekty już na etapie leczenia oraz wytłumaczyć krok po kroku, na czym będzie ono polegało. Co więcej, również pacjent może brać czynny udział w projektowaniu swojego uśmiechu, proponując kształt, kolor czy długość nowych zębów.

Następnie zaakceptowane wizualizacje trafiają do laboratorium protetycznego, gdzie specjaliści przygotowują nowy uśmiech w formie mock-upów, czyli tymczasowego rozwiązania protetycznego. Pacjent przymierza je fizyczne i sprawdza, czy jest mu wygodnie, a lekarz ocenia funkcję zgryzu i czy są zachowane właściwe kontakty zębowe. Taki projekt nie jest ostateczną wersją docelowej odbudowy – można go bez problemu korygować, aż osiągnie się satysfakcjonujący efekt.

Cyfrowa wizualizacja uśmiechu to wspaniałe narzędzie pracy, które nie tylko ułatwia komunikację między lekarzami a pacjentami, ale również pomaga spełnić ich oczekiwania w stu procentach. Z tego rozwiązania w trakcie leczenia protetycznego w Warszawie korzysta klinika Dental Fraternity: https://dentalfraternity.pl/protetyka-i-estetyka/.

Protetyka stomatologiczna zębów – nowy uśmiech w jeden dzień

Pacjenci cierpiący na częściowe lub całkowicie bezzębie mogą uzyskać stały i stabilny uśmiech w ciągu jednej wizyty! Jak to możliwe? Wszystko to za sprawą innowacyjnej techniki protetyki stomatologicznej, jaką jest all-on-4. Metoda polega na zamocowaniu całkowicie nowego łuku zębowego jedynie na czterech implantach zębowych.

Implanty umieszczane są w miejscach optymalnej gęstości kości, dzięki czemu minimalizuje się potrzebę przeszczepienia kości oraz dodatkowych zabiegów chirurgicznych. Przekłada się to na szybsze gojenie i mniejsze ryzyko powikłań. To rozwiązanie umożliwia pacjentom uzyskanie nowego uśmiechu w ciągu zaledwie jednej wizyty, co znacznie skraca czas oczekiwania i przywraca komfort funkcjonowania. Po zabiegu pacjent wychodzi z tymczasowym rozwiązaniem protetycznym, a w okresie gojenia pozostaje pod stałą opieką specjalisty. Efekt jest zniewalający – nowy łuk zębowy jest zaprojektowany tak, by idealnie pasował do kształtu twarzy i proporcji ust pacjenta.

Najlepsza protetyka w Warszawie – licówki bez szlifowania

W przypadku niewielkich ubytków zębów, korekty ich kształtu, poprawy koloru lub w celu zwiększenia ich grubości – można wykorzystać licówki bez szlifowania, który nie wymagają preparacji szkliwa, czyli szlifowania. Dzięki temu można uzyskać całkowicie nowy wygląd zębów, bez ingerencji w struktury tkanki szkliwnej.

Zabieg poprzedzony jest projektem uśmiechu. Po jego zaakceptowaniu wystarczą zaledwie dwie wizyty w odstępie dwóch tygodni, by móc cieszyć się pięknym uśmiechem. Decydując się na licówki porcelanowe, możemy cieszyć się efektem nawet na 15-20 lat!