Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Jesień i zima, to niekiedy czas wzmożonej aktywności oszustów działających metodą na wnuczka, krewniaka, a także na prokuratora, policjanta i funkcjonariusza CBŚP. Złodzieje wykorzystują fakt, że starsi ludzie w tym czasie pozostają częściej sami w domu. Dlatego też apelujemy do seniorów o natychmiastowe powiadomienie Policji. Tylko szybka reakcja na kontakt ze strony oszusta, może dać policjantom większe szanse na jego ustalenie bądź zatrzymanie. Należy pamiętać, aby zawsze potwierdzić tożsamość dzwoniącej osoby. Jeżeli dzwoni krewny, skontaktujmy się bezzwłocznie z rodziną, jeżeli prokurator, policjant lub inny funkcjonariusz, należy to potwierdzić w jednostce Policji lub Prokuratury.

Policjanci z komendy w Otwocku apelują do tych wszystkich osób, szczególnie seniorów i samotnych ludzi, którzy w okresie jesienno-zimowym mogą stać się celem oszustów działających metodą na wnuczka, krewniaka czy też prokuratora, funkcjonariusza Policji lub CBŚP, aby od razu po rozmowie z  osobą, której tożsamości, a tym bardziej intencji nie są do końca pewni, bezzwłocznie powiadamiali Policję.

Policjantom zależy na szybkim zgłoszeniu takiej sytuacji, aby można było  podjąć skuteczne działania, które pozwoliłyby zatrzymać osoby podszywające się pod krewnych, potrzebujących szybkiej pomocy finansowej, którzy nagle znaleźli się „w trudnej życiowej sytuacji” lub fałszywych funkcjonariuszy rozpracowujących rzekomo grupę przestępców działającą wspomnianymi metodami.

Jeżeli podejrzewacie Państwo, że osoba która się z wami kontaktuje nie jest policjantem, prokuratorem, czy też funkcjonariuszem innej służby lub nie jesteście pewni, że to wasz krewny - dzwońcie natychmiast:

  • pod nr tel. 22 603 32 22, który jest całodobowym numerem przeznaczonym do takich zgłoszeń w Komendzie Stołecznej Policji,
  • pod nr tel. 22 60 41 900 lub 22 60 41 213, który całodobowo obsługuje oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

nadkom. Daniel Niezdropa