Powrót do dawnych lat, czyli meble w stylu PRL

Szukasz pomysłu na wnętrze, które będzie wyglądało niebanalnie, a przy tym będzie nawiązywało do czasów znanych nieco starszemu pokoleniu? Wybierz meble PRL! Teraz cieszą się one sporym powodzeniem. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Do jakich pomieszczeń się sprawdzą? Gdzie je kupić? Poznaj porady!

Meble PRL – czym się charakteryzują?

W okresie PRL-u wybór mebli nie był aż tak szeroki jak teraz. Wobec tego w wielu domach można było zobaczyć takie same umeblowanie. Meble tego typu wykonane są głównie z drewna albo z fornirowanych płyt drewnianych. Zwykle umieszczane są na cienkich nóżkach.

Wśród mebli wypoczynkowych dominowały głównie wersalki oraz meble na drewnianych nóżkach – krzesła, fotele z prostymi tapicerkami.

Również w PRL-owskich wnętrzach bardzo często można było zobaczyć meblościanki oraz przeszklone komody.

W jakich wnętrzach sprawdzą się meble w stylu PRL?

Obecnie osoby, które chciałyby urządzić swój dom albo mieszkanie w stylu PRL, mają do dyspozycji bardzo szeroką gamę mebli, które pochodzą z tego okresu lub są stylizowane tak, aby na nie wyglądać.

Tego typu aranżacje najczęściej wykonuje się w salonach, gdzie można zobaczyć wtedy meble wypoczynkowe, w szczególności fotele w stylu PRL, meblościanki oraz stoliki na wysokich nóżkach, które również były bardzo popularne w tym okresie.

W sieci można znaleźć wiele inspiracji, jak urządzić salon oraz inne pomieszczenia w stylu PRL, aby dzięki temu uzyskać stylowo prezentującą się przestrzeń nawiązującą do wzornictwa dominującego przed laty w polskich domach i mieszkaniach.

Meble w stylu PRL – gdzie je kupić?

Obecnie meble w stylu PRL są oferowane w wielu sklepach oraz można kupić je od osób prywatnych jako oryginały pochodzące z tamtych czasów.

Najszersza gama mebli w stylu PRL jest dostępna w sklepach internetowych, które mogą zaoferować swoim klientom wiele ciekawych mebli bazujących na koncepcjach popularnych w tej właśnie epoce. Wykonane są z nowoczesnych i trwałych materiałów, dzięki czemu mogą posłużyć na lata.

Oryginalne meble pochodzące z okresu PRL-u można zakupić obecnie za pośrednictwem portali aukcyjnych, ogłoszeniowych, na pchlich targach. Można bardzo często wyszukać tam wiele ciekawych modeli do wyboru, które po niewielkiej renowacji mogą stać się ciekawym dodatkiem we wnętrzu.

Gdy zatem szukasz pomysłu na ciekawie prezentujący się salon lub inne wnętrza, styl PRL to propozycja, która także warto wziąć pod uwagę!