Policja Otwock: Policjanci zatrzymali maszynistę. Prowadził pociąg mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie
Policjanci z otwockiej drogówki interweniowali wobec maszynisty, który wykonywał czynności zawodowe będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna kierował lokomotywą ciągnącą wagony towarowe mając blisko 2 promile. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
W zeszły piątek oficer dyżurny otwockiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na torach w miejscowości Dziecinów samoczynnie zatrzymał się pociąg i nie ma żadnego kontaktu z maszynistą. Mundurowy natychmiast na miejsce skierował załogę z wydziału ruchu drogowego.
Funkcjonariusze ustalili, że lokomotywą ciągnącą wagony towarowe kierował 60-latek. Podczas rozmowy policjanci poczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie wykazało blisko 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.
Po wytrzeźwieniu, śledczy przedstawili maszyniście zarzut dotyczący prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za który niebawem odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
mł. asp. Paulina Harabin
- Pociąg, którym kierował pijany maszynista
- Pociąg, którym kierował pijany maszynista
- Policjant z zatrzymanym
- Policjant z zatrzymanym
Komenda Powiatowa Policji w Otwocku,
kppotwock.policja.waw.pl/po/aktualnosci/108165,Policjanci-zatrzymali-maszyniste-Prowadzil-pociag-majac-blisko-dwa-promile-alkoh.html
Ostatnie Artykuły

Siatkarski maraton w powiecie otwockim przyniósł nowe szkolne podium

W Karczewie seniorzy usłyszeli, jak oszuści polują na ich oszczędności

W Józefowie ruszają bezpłatne USG dla najmłodszych. Zapis tylko przez dwa dni

Pociągi staną na dwa tygodnie, a Otwock przejmą autobusy i przesiadki

Plac zabaw na Różanej ma dostać drugie życie po podpisaniu umowy

Miasta patrzą w przyszłość, a samorządy mierzą się z pieniędzmi, demografią i szkołami

Sesja portretowa dla psychologa — autentyczny wizerunek buduje zaufanie pacjentów

Otwockie forum pokazało, że o bezpieczeństwie decyduje nie tylko armia

Ten sam Lexus wrócił na drogę - finał był bardzo kosztowny

Młodzieżowa Rada w Karczewie zyskała nowe twarze i szykuje Dzień Młodzieży

Karczewscy uczniowie sprawdzili wiedzę o samorządzie i jedna drużyna wyszła z sali zwycięsko

Pięć szkół i jeden trudny wybór przed ósmoklasistami z powiatu otwockiego

Młodzi pływacy przejmują basen w Józefowie, a na kibiców czeka krótka przerwa

