Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Policjanci z otwockiej drogówki interweniowali wobec maszynisty, który wykonywał czynności zawodowe będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna kierował lokomotywą ciągnącą wagony towarowe mając blisko 2 promile. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W zeszły piątek oficer dyżurny otwockiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na torach w miejscowości Dziecinów samoczynnie zatrzymał się pociąg i nie ma żadnego kontaktu z maszynistą. Mundurowy natychmiast na miejsce skierował załogę z wydziału ruchu drogowego.

Funkcjonariusze ustalili, że lokomotywą ciągnącą wagony towarowe kierował 60-latek. Podczas rozmowy policjanci poczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie wykazało blisko 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu, śledczy przedstawili maszyniście zarzut dotyczący prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za który niebawem odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Paulina Harabin

 • Na zdjęciu widać stojący na torach pociąg koloru czerwonego.Zdjęcie jest zrobione z przodu lokomotywy.
  Pociąg, którym kierował pijany maszynista
 • Na zdjęciu widać stojący na torach pociąg koloru czerwonego. Zdjęcie jest wykonane z lewej strony lokomotywy.
  Pociąg, którym kierował pijany maszynista
 • Na zdjęciu, po lewej stronie jest umundurowany policjant z drogówki, po prawej mężczyzna z założonymi kajdankami na ręce trzymane z tyłu. Obaj są odwróceni tyłem do zdjęcia. Przed nimi stoi nieoznakowany radiowóz.
  Policjant z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta z drogówki, który prowadzi mężczyznę z założonymi kajdankami na ręce trzymane z tyłu w kierunku komendy.
  Policjant z zatrzymanym