Do 5 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu 37-latkowi, który kierował osobowym subaru pomimo dwóch sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Na dodatek, jak ustalili interweniujący policjanci, mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Niebawem usłyszy zarzuty.

Wczoraj przed południem, na ulicy Parkowej w Kołbieli policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód marki Subaru, którym kierował 37-letni mieszkaniec powiatu otwockiego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma aktualne dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim i Sąd Rejonowy w Otwocku. Mimo takich decyzji sądu, ponownie wsiadł za kierownicę.

Ponadto funkcjonariusze zwrócili uwagę na dość nerwowe zachowanie kierowcy. Policjanci nie wyczuli od niego alkoholu, ale sprawiał on wrażenie osoby będącej pod wpływem środków odurzających. Wówczas przeprowadzili badanie narkotesterem, które wstępnie wykazało, że 37-latek kierował samochodem pod wpływem narkotyków – amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy.

Niebawem usłyszy zarzut dotyczący prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mundurowi przypominają, że wielokrotne niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów może skutkować, oprócz kary pozbawienia wolności, również dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów.

mł. asp. Paulina Harabin/g.p

  • Policjant z zatrzymanym
  • Policjant z zatrzymanym