Trzech józefowskich dzielnicowych znają praktycznie wszyscy uczniowie i najmłodsi wychowankowie placówek oświatowych. Nie ma szkoły czy też przedszkola, którego nie odwiedziliby, realizując wspólnie z profilaktykami zadania edukacyjne w ramach policyjnej prewencji kryminalnej. Dzielnicowi oprócz udziału w kształcących dla młodego pokolenia wykładach o zagrożeniach, pojawiają się również na szkolnych uroczystościach i galach. W Szkole Podstawowej nr 1 w Józefowie, nasi policjanci wzięli udział w podsumowaniu konkursu plastycznego dla uczniów klas IV-VIII pt. „Bezpieczeństwo ważna sprawa, tego od ciebie każdy wymaga”.

Każdy dzielnicowy w powiecie otwockim musi wykazywać się w jak najlepszym realizowaniu zadań, wynikających nie tylko z zakresu obowiązków, ale również po to, aby sprostać społecznym oczekiwaniom i budować pozytywny wizerunek Policji.

Dlatego też dzielnicowi organizują konsultacje, spotykają się z mieszkańcami, odwiedzają szkoły, przedszkola, aby pomagać i edukować, uczyć jak unikać zagrożeń.

Łączenie funkcji stróża prawa, który reaguje na przestępstwa i wykroczenia, a przy tym wykonuje zadania profilaktyczne, taka właśnie jest specyfika służby dzielnicowych.

Przykładem aktywności w dziedzinie szkolnej profilaktyki są dzielnicowi z Józefowa. Biorą oni udział w wykładach i zajęciach dotyczących tematyki z każdej dziedziny, od cyberzagrożeń, przez bezpieczeństwo w szkole i w domu, kończąc na bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Szkoły doceniają, budowany ciężką pracą u podstaw, autorytet naszych dzielnicowych, zapraszając ich na uroczystości, a także ważne szkolne przedsięwzięcia.

Dzielnicowych z Józefowa zaproszono ostatnio do Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie na uroczystym podsumowaniu, wspólnie z przedstawicielem władz miasta i Komendantem Straży Miejskiej, wręczyli oni nagrody za najlepsze prace plastyczne w konkursie pod patronatem burmistrza pt. „Bezpieczeństwo ważna sprawa, tego od ciebie każdy wymaga”.

Dzielnicowi, którzy odwiedzili józefowską „1” to: aspirant Piotr Chudek, aspirant Tomasz Wasążnik, sierżant sztabowy Piotr Firląg.

Dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Józefowie za dostrzeganie potrzeb stałej współpracy z lokalną Policją i podkreślenia w ten sposób wagi dydaktycznej służby dzielnicowych, poprzez zaproszenie policjantów na podsumowanie szkolnego konkursu.

nadkom. Daniel Niezdropa