Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Jeden z mieszkańców Woli Sufczyńskiej stał się ofiarą potrącenia, przez nieznany pojazd, na drodze prowadzącej do jego rodzimej miejscowości. W wyniku odniesionych obrażeń 62-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Celem prokuratorsko-policyjnego śledztwa jest ustalenie wszystkich okoliczności tego tragicznego wydarzenia. Dlatego też apelujemy do ewentualnych świadków bądź osób, które mogłyby pomóc policjantom w rozwiązaniu tej sprawy, o pilny kontakt z prowadzącym postępowanie przygotowawcze. Kierujemy też apel do wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego - do pieszych, aby realizowali obowiązek noszenia odblasków poza terenem zabudowanym i rowerzystów, aby dbali o sprawność rowerowego oświetlenia.

Prawdopodobnie między godziną 17:30 a 17:40, 7 lutego tego roku, na asfaltowej drodze biegnącej przez las, pomiędzy Kołbielą a Wolą Sufczyńską, w odległości około 200 metrów od przejazdu kolejowego, miało miejsce poważne i tragiczne zarazem - zdarzenie drogowe.

W wyniku potrącenia, przez nieustalony do tej chwili pojazd, śmierć na miejscu poniósł 62-letni mieszkaniec Woli Sufczyńskiej, który najprawdopoodbniej prowadził rower z zakupami. Jednoślad nie miał oświetlenia, a mężczyzna ten poruszał się bez elementów odblaskowych.

To tragiczne wydarzenie, jedno z wielu na naszych drogach, pokazuje jak nierówna jest konfrontacja pieszego i rowerzysty w zderzeniu z jadącym pojazdem. Zwykle takie potrącenia kończą się poważnymi urazami, a niejednokrotnie też śmiercią.

Okoliczności tego zdarzenia będą teraz wyjaśniać policjanci wspólnie z prokuratorem. Postępowanie ma ustalić przyczyny tego śmiertelnego potrącenia.

Sprawę prowadzi komisarz Zbigniew Kościanek (tel. 22 60 41 304) i do niego mogą zwracać się wszystkie osoby, które były naocznymi świadkami, bądź też posiadają wiedzę na temat samochodu, który oddalił się z miejsca, aby pomóc Policji w dokładnym zrekonstruowaniu tego zdarzenia. Można również napisać do nas wiadomość na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podczas czynności prowadzonych na miejscu, wstępnie ustalono, że mężczyzna nie miał na sobie odblasków, a jego rower nie posiadał oświetlenia.

O takie elementy chcielibyśmy zaapelować do wszystkich niechronionych użytkowników dróg, pieszych i rowerzystów. Przypominamy, aby poprawić komfort drogowego bezpieczeństwa, warto zaopatrzyć się w odblaski lub kamizelki.

Niech ten wypadek będzie wyraźnym znakiem dla tych, którzy tych zaleceń nie respektują. Jak widać, wystarczy chwila, żeby stracić życie na drodze.

dn


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.