• Kultura
  Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku zaprasza na II edycję rajdu rowerowego, który odbędzie się 1 czerwca 2019 r. Start o godz. 11 spod siedziby Powiatowej Biblioteki Publicznej. Meta: Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim.
 • „Kaskadowy pomiar prędkości” - otwocka drogówka bierze udział w ogólnopolskiej akcji przeciw drogowemu piractwu

  Większa liczba patroli służby ruchu drogowego na drogach powiatu otwockiego zwiastuje dzisiaj zmasowane działania drogówki na rzecz eliminowania z ruchu tych, którzy brawurą i jazdą z nadmierna prędkością, stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z otwockiej drogówki są dzisiaj obecni na wszystkich głównych ciągach komunikacyjnych. Oprócz pomiarów prędkości, sprawdzają dokumenty, uprawnienia do kierowania oraz stan techniczny pojazdów. Skutecznym „orężem” do walki z drogowym piractwem są nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami oraz nowoczesne laserowe mierniki prędkości. Celem akcji jest uświadomienie kierowców - jak ważne jest bezpieczeństwo.

 • Jesteś ofiarą przestępstwa? Świadkiem? Doznajesz przemocy np. w rodzinie? Czujesz się osamotniony? Szukasz pomocy? ZADZWOŃ +48 222 309 900

  Fundacja Iwo-Doradztwo Obywatelskie realizuje zadanie ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Wsparcia i rozwoju instytucjonalnego systemu pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom poprzez utworzenie Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym dla jednostek niezaliczanych do sektora finansów publicznych i niedziałających w celu osiągnięcia zysku, w tym stowarzyszeń, fundacji, organizacji i instytucji na lata 2019 – 2021.

 • Rusza trzecia edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ” - już niedługo policyjne kontrole zbiorników wodnych w powiecie otwockim

  Ładna pogoda oraz ciepłe dni zachęcają do spędzania wolnego czasu na powietrzu, jak również do rekreacji w wodzie i nad wodą. W takim okresie dochodzi niestety do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom Zastępca Komendanta Głównego Policji, mł. insp. Tomasz Szymański zainaugurował kilka dni temu trzecią ogólnopolską edycję akcji informacyjno - edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Policjanci z Otwocka, komisariatów i posterunków w związku z tą akcją będą uświadamiać dzieci oraz młodzież podczas spotkań w szkołach. Policjanci będą też regularnie kontrolować zbiorniki wodne i plaże, również tą miejską w Otwocku. A to wszystko w trosce o zdrowie najmłodszych oraz w celu przeciwdziałania niebezpiecznym zabawom nad wodą.

 • Inna
  Rafałowi Woźniakowi pracownikowi Powiatu szczere wyrazy współczucia z powodu śmierci Taty składa w imieniu Zarządu Powiatu Starosta Otwocki Cezary Łukaszewski oraz Pracownicy Starostwa Powiatowego w Otwocku.
 • Dzielnicowi z posterunku w Wiązownie brali udział w „EKO Pikniku” w Zakręcie

  Wiązowscy dzielnicowi korzystają z każdej okazji, aby angażować się w przedsięwzięcia społeczne oraz inicjatywy, które łączą wspólnoty mieszkańców. Poprzez swój udział w piknikach i festynach pokazują, że ich obecność to przede wszystkim czytelny sygnał, że mieszkańcy mogą liczyć na policjantów w każdej sytuacji. Cykliczna impreza „EKO Piknik” w Zakręcie, była również objęta policyjnym nadzorem prewencyjnym. Obecność naszych stróżów prawa, w tym również kierownika posterunku w Wiązownie, była bardzo mile przyjęta lokalną społeczność. Policjanci przekazali, jako nagrody w konkursach, przygotowane przez nasze profilaktyczki, maskotki pancernika, mające przypominać kierowcom o właściwym przewożeniu dzieci oraz korzystaniu z pasów bezpieczeństwa.

 • Jak nie stać się ofiarą oszustów stosujących metodę na tzw. „BLIK-a”. OSTRZEGAMY!

  Otwoccy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy stosując nową metodę psychologicznego oddziaływania, próbują wyłudzać bądź skutecznie wyłudzają pieniądze od mieszkańców naszego powiatu. Przestępcy podszywając się pod znajomych i bliskich, działając pod legendą udzielenia im szybkiej pożyczki czy też pomocy w realizacji płatności internetowej, namawiają na podanie kodu „BLIK”, służącego do realizacji takich właśnie transakcji. Uwaga! To właśnie metoda na tzw. „BLIK-a”. Zawsze należy upewnić się, czy osoba z komunikatora to prawdziwy znajomy bądź krewny. Wystarczy zatelefonować, bądź skontaktować się z nim w inny sposób, aby potwierdzić czy też wykluczyć internetowy „fortel” oszusta.

 • Inna
  Mieszkańcy Powiatu Otwockiego, jeżeli znacie policjanta, szczególnie zaangażowanego w sprawy społeczne, policjanta, który swoją postawą wniósł szczególny wkład w budowę lokalnego systemu pomocowego, który jest wrażliwy na ludzką krzywdę, to można taką kandydaturę zgłosić do XII edycji ogólnopolskiego konkursu. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2019 roku.
 • Kultura
  Samorząd Województwa Mazowieckiego po raz 14. zaprasza fotografów amatorów do udziału w konkursie fotograficznym "Mazowsze bliskie sercu". Nabór prac konkursowych trwa do 14 czerwca 2019 r.
 • Mieszkańcy ujęli włamywacza, a policjanci udowodnili mu inne przestępstwa

  Dzięki czujności mieszkańców Józefowa, najpierw ujęto, a później zatrzymano podejrzanego o włamanie 36-letniego recydywistę. Mężczyznę zauważył jeden z gości, który przebywał na spotkaniu u swoich znajomych. Właściciele i goście wspólnie zapobiegli jego ucieczce i wezwali na pomoc patrol Policji. 36-latek, uciekając, wyrzucił skradzione wcześniej telefony komórkowe, kamerę i aparat. Policjanci z zespołu kryminalnego powiązali podejrzanego z dwoma innymi włamaniami z Józefowa. Mężczyzna usłyszał w sumie trzy zarzuty karne popełnienia włamań i dobrowolnie poddał się bezwzględnej karze pobawienia wolności. Policjanci doceniając obywatelską reakcję mieszkańców, dziękują im za skuteczne ujęcie przestępcy.

 • Wpadł, jak ciął opony w zaparkowanych samochodach

  Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Józefowie, na ulicy Wroniej zatrzymali 36-letniego mieszkańca Warszawy, który nożem ciął opony w zaparkowanych tam samochodach. Podejrzanego zauważyli pracownicy ochrony, którzy od razu powiadomili Policję. Okazało się, że uszkodził cztery opony w trzech samochodach. Był nietrzeźwy i miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Materiał dowodowy, zgromadzony w tej sprawie, pozwolił policjantom z zespołu kryminalnego na przedstawienie 36-latkowi dwóch zarzutów umyślnego uszkodzenia prywatnej własności. Może za swoje czyny odpowiedzieć niebawem przed sądem. Za taki „wandalizm” kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Samorząd
  W 2019 roku realizowana będzie forma wsparcia ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu „Aktywny Samorząd” - Moduł I w zakresie likwidacji bariery transportowej. Wnioski przyjmowane będą w dniach: 03.06. - 31.08. 2019 r.
 • Ekologia
  Nadleśnictwo Celestynów informuje, że w ramach prac nad ograniczeniem zagrożeń ze strony szkodliwych owadów planuje w okresie od 14 maja 2019 roku do 10 czerwca 2019 roku przystąpić do chemicznego zwalczania brudnicy mniszki w Leśnictwie Torfy.
 • Sport
  W sobotę, 18 maja br. zapraszamy do Zakrętu, w Gm. Wiązowna na Grapplingowy Puchar Orła, w którym zmierzą się zawodnicy grapplingu i brazylijskiego ju-jitsu z całej Polski. Wydarzenie zostało dofinansowane przez Powiat Otwocki.
 • Wypadek drogowy na modernizowanym odcinku DK nr 17 - należy zwracać uwagę na organizację ruchu, tablice i znaki

  Na tymczasowym odcinku drogi krajowej nr 17 krzyżującym się z ulicą Żeromskiego w Otwocku doszło do zderzenia dwóch pojazdów, tir-a scanii oraz fiata seicento. Do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała trafił kierujący osobówką oraz jego pasażer. Utrudnienia na tym odcinku trwały przez kilka godzin. Policjanci przypominają kierowcą, że w związku z modernizacją drogi krajowej nr 17, pojawiają się co jakiś czas nowe organizacje ruchu. Dlatego warto zwracać uwagę na znaki oraz tablice informacyjne. Policjanci apelują o szczególną koncentrację i skupienie w miejsca prowadzenia robót drogowych. Jak widać o wypadek nie trudno, a to przecież od kierowców zależy bezpieczeństwo na drodze. Od ich zachowania i reakcji.

 • Promocja
  11 maja 2019 r. był wyjątkowym dniem dla Stowarzyszenia Bezpieczna Młodość im. „Grzegorza” w Józefowie, to już 10 koncert charytatywny na rzecz dzieci z powiatu otwockiego, które ucierpiały w wypadkach komunikacyjnych oraz 10 lat od powołania Stowarzyszenia.
 • Kultura
  Od dnia 16 maja 2019 r. do dnia 15 sierpnia 2019 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku udostępniona będzie wystawa poświęcona życiu i twórczości Stanisława Moniuszki.
 • Spostrzegawczość i reakcja błyskawiczna, poszukiwany w rękach wywiadowców

  Wystarczyło jedno spojrzenie policyjnych wywiadowców, aby rozpoznać poszukiwanego nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, 32-letniego otwocczanina, który pojawił się w rejonie szpitala przy ulicy Batorego. Podjęta przez niego próba ucieczki okazała się całkowicie nieskuteczna. Wywiadowcy dogonili mężczyznę i dopełnili formalności związanych z jego osadzeniem w celi policyjnego aresztu. Przy poszukiwanym znaleziono jeszcze porcję amfetaminy. Po tym jak usłyszał zarzut karny naruszenia przepisów zabraniających posiadania narkotyków, 32-latek został odkonwojowany do zakładu karnego.

 • Na drodze wojewódzkiej nr 801 zginął dzisiaj kierowca, apelujemy o bezpieczną jazdę

  Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 801 z ulicą Parysowską przechodzącą w drogę wojewódzką nr 739 w miejscowości Sobienie Jeziory, miało miejsce poważne zdarzenie drogowe, które na prawie pięć godzin wpłynęło na możliwość poruszania się w tym miejscu. Doszło tam do zderzenia ciężarowego mercedesa z oplem corsą. Wypadek ten ma niestety wymiar bardzo tragiczny, bo kierowca osobówki nie przeżył konfrontacji z większym pojazdem. Policjanci wspólnie z prokuratorem prowadzili intensywne czynności procesowe na miejscu. Strażacy ochotnicy pomagali w regulacji ruchem i kierowali wszystkich na objazdy. Postępowanie, które będzie dotyczyło tego zdarzenia, będzie przede wszystkim zmierzało do wyjaśnienia wszystkich okoliczności, w jakich do niego doszło.

 • Policyjni piłkarze z Otwocka zagrali w Turnieju Charytatywnym „Gramy i strzelamy dla Asi”

  Piłka nożna ta prawdziwa pasja otwockich policjantów, którzy w drużynie naszej komendy od wielu lat łączą przyjemność z pożytecznym. Z jednej strony promują zdrowy tryb życia, z drugiej pokazują, że praca w zespole to nie tylko ważny aspekt codziennej służby, ale również coś co łączy i scala poza nią. Nasi policjanci mieli okazać zagrać charytatywnie, w bardzo szczytnym celu, jakim jest pomoc dla mieszkanki gminy Kołbiel, w Turnieju Charytatywnym, zorganizowanym pod hasłem „Gramy i strzelamy dla Asi”. Dzielna walka na murawie do samego końca, zaowocowała trzecim miejsce w całym turnieju. Życzymy Asi powrotu do zdrowia, a naszym policjantom gratulujemy. Policyjne środowisko jest z was dumne.

 • Nie powiodło się korumpowanie wywiadowców, podejrzany objęty policyjnym dozorem

  Policyjni wywiadowcy pełniący służbę w Otwocku są nie tylko czujni i gotowi do reakcji na przestępstwo. W swojej służbie kierują się również wartościami takimi jak uczciwość i zdecydowanie reagują na próbę przekupstwa. Przekonał się o tym 35-letni obywatel Rumunii, który jechał bez uprawnień samochodem. Mężczyzna myślał, że uniknie odpowiedzialności, wrzucając do policyjnego radiowozu pieniądze, chcąc w ten sposób nakłonić policjantów do złamania prawa. Reakcja wywiadowców była do przewidzenia. „Koruptor” trafił najpierw do policyjnego aresztu, a później usłyszał w prokuraturze zarzuty karne popełnienia przestępstwa łapownictwa. Został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.