• Samorząd
  Zarząd Dróg Powiatowych w Otwocku informuje że w dniach 19-23 września 2019 r. zamknięta będzie droga powiatowa ul. Wyszyńskiego w Karczewie i ul. Kraszewskiego w Otwocku.
 • Rower „VORTEX” czeka na właściciela

  Policjanci z drogówki zabezpieczyli rower marki „VORTEX”, którego pochodzenia do tej pory nie ustalono. Nie został on zgłoszony jako skradziony, niewykluczone jednak, że mógł być celem złodziei, którzy porzucili jednoślad z obawy przed namierzeniem lub zatrzymaniem przez Policję. Publikujemy zdjęcia roweru i apelujemy do osób, które rozpoznają w nim swoją własność. W przypadku rozpoznania roweru, prosimy o kontakt z dzielnicowym zajmującym się tą sprawą – aspirantem sztabowym Anetą Kurant. Można telefonować bezpośrednio do dzielnicowego. Zapraszamy właściciela po odbiór jego własności.

 • Operator miejskiego monitoringu namierzył, a policjanci prewencji zatrzymali

  Policjanci z pionu prewencji komisariatu w Józefowie dzięki współdziałaniu z operatorem miejskiego monitoringu zatrzymali 33-letniego mieszkańca, który wsiadł na rower, zabrany przez niego ze stojaka przy jednym ze sklepów. Namierzenie podejrzanego o kradzież jednośladu było możliwe dzięki operatorowi miejskiego monitoringu, który dzięki systemowi kamer i podglądowi na żywo, zauważył mężczyznę jadącego na poszukiwanym rowerze. Okazało się, że kierujący jednośladem był pijany i miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Podejrzanemu przedstawiono już zarzut popełnienia kradzieży. Odpowie też za wykroczenie związane z jazdą rowerem w stanie nietrzeźwości.

 • Przyrodni bracia wpadli z narkotykami, jeden miał przy sobie, drugi ukrył w mieszkaniu

  Dwóch mieszkańców Otwocka w wieku 17 i 22 lat wpadło w ręce policjantów z komisariatu w Józefowie. Nerwowe zachowanie młodszego z nich wzbudziło zainteresowanie policjantów prewencji, którzy znaleźli przy nastolatku porcję marihuany. Późniejsze działania policjantów z zespołu kryminalnego doprowadziły do ujawnienia kolejnych porcji tego samego narkotyku (ponad 7 gramów) w mieszkaniu nieletniego. Okazało się, że należą do jego 22-letniego przyrodniego brata. Policjanci przedstawili już podejrzanym zarzuty karne. Starszy z braci skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Przypominamy o sankcjach karnych za takie przestępstwo, przy posiadaniu znacznej ilości nawet do 10 lat pozbawienia wolności

 • Sport
  W dniach 14 i 15 września br. w PMDK w Otwocku odbyły się zawody w brydżu sportowym. Organizatorem zawodów było stowarzyszenie Klubu Brydża Sportowego ,,Hefajstos” w Otwocku.
 • Inna
  Powiat Otwocki we współpracy z Fundacją Ziemia i Ludzie organizuje bezpłatne szkolenie z zakresu termomodernizacji. Jego uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak przebiega proces zmniejszenia zapotrzebowania i zużycia energii cieplnej w danym budynku i jakie są możliwości wsparcia finansowego tego procesu. Szkolenie odbędzie się 23 października w PMDK w Otwocku.
 • Samorząd
  Do 20 września br. Biuro Kultury i Promocji przedłuża termin składania wniosków do budżetu powiatu na organizację wydarzeń kulturalnych, sportowych, promocyjnych i turystycznych w 2020 roku.
 • Strażacy ochotnicy jechali do zdarzenia i zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

  Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie 50-letni mieszkaniec gminy Wiązowna, któremu dalszą jazdę uniemożliwili strażacy ochotnicy. Jadąc na akcję zauważyli podejrzane manewry osobówki, którą kierował wspomniany mężczyzna. Pomimo tego, że bojowy wóz strażaków miał załączone sygnały świetlne i dźwiękowe, to kierowca zachowywał się tak, jakby nie docierało do niego nic z zewnątrz. Na szczęście strażacy zareagowali w porę, zapobiegając dalszej jeździe nietrzeźwego. Przybyli na miejsce policjanci przejęli od nich kierowcę, zbadali alkomatem i wystawili wezwanie na przesłuchanie. Niebawem odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

 • Ukrył mefedron w spodenkach i myślał, że nie zobaczą

  Wywiadowcy z wydziału prewencji otwockiej jednostki Policji mają na swoim wiele kontroli, które z reguły kończyły się ujawnieniem podejrzanych przedmiotów, również tych pochodzących z przestępstw, a także narkotyków, których posiadanie w naszym kraju jest zabronione. Niektórzy sprawdzani, przeczuwając zapewne, że za chwilę może dojść do kontroli, odrzucają narkotyki, albo chowają w odzieży, a nawet w bieliźnie. Jeden ze sprawdzanych ostatnio mieszkańców powiatu otwockiego ukrył dwie torebki z mefedronem w spodenkach. Wywiadowcy szybko odnaleźli „towar”, a podejrzanego 28-latka przewieźli do komendy. Naruszenie prawa w tym przypadku zakończyło się zarzutem karnym.

 • Kultura
  W piątek, 13 września, mszą świętą w kościele bł. ks. I. Kłopotowskiego w Otwocku rozpoczęły się uroczystości upamiętniające gen. Juliana Filipowicza, bohatera polskiego września.
 • Inna
  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości realizuje zadania w zakresie wspierania przedsiębiorców w rozwoju ich działalności innowacyjnej, zwłaszcza rozwoju startupów, doskonalenia potencjału adaptacyjnego i podnoszenia kompetencji kadr.
 • Kolizja drogowa z pijanym kierowcą, uszkodził inny samochód i skosił znak drogowy, a przy tym udawał pasażera

  Kiedy policjanci przyjechali na miejsce kolizji, od razu wyczuli alkohol od mężczyzny, który tłumaczył się, że był pasażerem jednego z samochodów biorących udział w zdarzeniu. Uparcie twierdził, że jechał z kolegą, który oddalił się z miejsca, a dziwnym trafem z kieszeni spodni wyjął kluczyki od auta. Kiedy już wytrzeźwiał, to zmienił historię na tą właściwą, że to jednak on był kierowcą. Policjanci z dochodzeniówki przedstawili 51-letniemu mieszkańcowi Warszawy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Podejrzany przyznał się i dobrowolnie poddał karze. Przypominamy o sankcji karnej za takie przestępstwo. Grozi za to kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i obowiązkowa utrata uprawnień.

 • Samorząd
  Informujemy, że od dnia 18 września 2019 r. zostanie całkowicie wyłączony z ruchu pojazdów przejazd kolejowo-drogowy w ciągu drogi powiatowej Nr 2714W - ul. Prostej w Celestynowie. Objazd ulicami: Obrońców Pokoju, Jankowskiego, Otwocką.
 • Samorząd
  Informujemy, że od dnia 20 września 2019 r. zostanie całkowicie wyłączony z ruchu pojazdów przejazd kolejowo-drogowy w ciągu drogi powiatowej Nr 131W - ul. Kolejowej w Augustówce.
 • Promocja zawodu policjanta podczas „Pikniku Militarnego” w Otwocku – ZAPRASZAMY

  Komenda Stołeczna Policji oraz Komenda Powiatowa Policji w Otwocku dołączyły do formacji, które będą prezentować swoje walory, sprzęt i wyposażenie podczas „Pikniku Militarnego” w Otwocku, który odbędzie się na terenie tzw. zieleni miejskiej przy skwerze im rtm. Pileckiego w Otwocku w sobotę 21 września br. w godzinach 14-18. Policjanci zapraszają do oglądania policyjnych radiowozów i motocykla oraz sprzętu wykorzystywanego przez drogówkę, prewencję i policyjnych pirotechników. Zapraszamy też wszystkich chętnych, zainteresowanych zawodem policjanta, dla których stoisko informacyjne przygotowali stołeczni kadrowcy. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych stoisk i obejrzenia przygotowanych prezentacji

 • Ekologia
  W poniedziałek (9 września), Starosta Otwocki Cezary Łukaszewski i Wicestarosta Otwocki Krzysztof Kłósek uczestniczyli w zainicjowanej przez siebie debacie na temat elektromobilności i stacji ładowania pojazdów elektrycznych.
 • Nie wiedział gdzie uciekać, to ukrył się za stertą drewna

  Będący w przysłowiowym potrzasku, w sytuacji „bez wyjścia” nie działają racjonalnie, a dezorientacja powoduje, że nie myślą już o ucieczce. W takiej właśnie sytuacji znalazł się 39-letni mieszkaniec powiatu otwockiego, ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości, którego kryjówkę odnaleźli policjanci z otwockiej specgrupy poszukiwawczej. 39-latek widząc kryminalnych był tak zaskoczony, że jedynym miejscem gdzie zdążył dobiec była starta drewna. Skulony za nią myślał, że policjanci go nie zauważą. Nic bardziej mylnego, kryminalni obserwowali bowiem jego reakcje i wiedzieli gdzie podąża. W policyjnym konwoju zabrano go już do zakładu karnego. Spędzi tam dwa kolejne lata za uchylanie się od płacenia alimentów.

 • Policjanci sprawdzają nieletnich, jeden z nich w kartce z zeszytu ukrył marihuanę

  Początek roku szkolnego to czas szczególny dla wszystkich. Uczniowie po dwóch miesiącach letniej przerwy wracają do swoich edukacyjnych obowiązków, a policjanci zwiększają działania na rzecz ich bezpieczeństwa, nie tylko prewencyjne, profilaktyczne, ale również wykrywcze, eliminując zagrożenia oraz zjawiska, które mogę dosięgać środowiska dzieci oraz młodzieży. Związane jest to z dokładnym rozpoznawaniem przestępczości i reakcją na czyny karalne popełniane przez nieletnich. Ostatnio podczas kontroli realizowanej przez policjantów zajmujących się tą problematyką, wpadł 16-letni otwocczanin, który w wyrwaną z zeszytu kartkę zawinął porcję marihuany. Teraz odpowie za ten czyn przed sędzią rodzinnym.

 • Kultura
  W miniony weekend (7-8 września 2019 r.) Starosta Otwocki Pan Cezary Łukaszewski reprezentował Powiat Otwocki na kilku wydarzeniach realizowanych w powiecie i poza nim. Uczestniczył w „Narodowym Czytaniu”, Rodzinnym Pikniku Naukowym, Pikniku Historycznym w Otwocku Wielkim i Dożynkach Powiatu Garwolińskiego.
 • Dzielnicowy na „Rodzinnym Pikniku Naukowym” w Otwocku

  Uspołeczniona rola dzielnicowego polega przede wszystkim na tym, aby był on rozpoznawalny w środowisku lokalnym i znany społeczności na rzecz której pełni służbę. Oprócz tego, taki policjant powinien być zawsze obecny wszędzie tam, gdzie propagowana jest policyjna prewencja i profilaktyka. Jeden z otwockich dzielnicowych, aspirant Jakub Pierzchała współorganizował stanowisko promocyjne służb mundurowych, razem ze strażakami, na organizowanym w ostatni weekend Rodzinnym Pikniku Naukowym w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury. Przedstawiciele służb prezentowali codzienne wyposażenie do służby. Mieli też przygotowane dla dzieci oraz młodzieży zadania dotyczące bezpieczeństwa, mające sprawdzić wiedzę młodych ludzi na temat zagrożeń oraz udzielania pierwszej pomocy.

 • Policjanci z otwockiej drogówki prowadzą wakacyjne kontrole pieszych i rowerzystów

  Raz w miesiącu policjanci z otwockiej drogówki biorą udział w ogólnopolskiej akcji, ukierunkowanej na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom pt. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” (NURD). Celem akcji jest z jednej strony sprawdzanie zachowań kierowców względem pieszych oraz kierujących jednośladami, z drugiej natomiast weryfikowanie i reagowanie na sytuacje, w których to zachowania tej niechronionej grupy użytkowników dróg, mogłyby doprowadzić do wystąpienia zdarzeń drogowych. Takie działania nasi policjanci prowadzą zawsze podczas codziennych patroli na drogach. Policjanci z drogówki badają między innymi stan trzeźwości rowerzystów. Mundurowi sprawdzają też, czy rowery są właściwie wyposażone do jazdy w porze nocnej.