• Inna
  Od 31 października do 30 listopada br. odbywa się głosowanie do wyłonienia kandydatów na członków Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Rada zajmuje się doradzaniem Marszałkowi w kwestiach związanych z działalnością pożytku publicznego.
 • Promocja
  5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Powiat Otwocki zachęca mieszkańców do zgłaszania wolontariuszy, którzy najaktywniej działają na naszym terenie.
 • Samorząd
  W czwartek, 14 listopada 2019 r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Komunardów 10, o godz. 16.00 odbyła się XIII nadzwyczajna sesja szóstej kadencji Rady Powiatu w Otwocku.
 • Samorząd
  14 listopada 2019 r. (czwartek) o godz. 16.00 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku przy ul. Komunardów 10 odbędzie się XIII Sesja - Nadzwyczajna (szóstej kadencji) Rady Powiatu w Otwocku.
 • „Dzień Ratownictwa Medycznego” - pokaz działań policyjnego psa

  O tym, jak ważne jest wykorzystanie w działaniach poszukiwawczych i ratowniczych policyjnych psów tropiących, przekonali się uczestnicy przedsięwzięcia zorganizowanego na terenie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku przez Komendę Hufca ZHP wspólnie z policjantami, strażakami oraz ratownikami medycznymi. Policyjny przewodnik sierżant Przemysław Bereda podczas praktycznych pokazów zaprezentował umiejętności czworonożnego specjalisty, przydatne i wykorzystywane podczas poszukiwań osób zaginionych. Oprócz praktycznych ćwicze, uczestnicy spotkania mogli poznać specyfikę działań poszczególnych służb.

 • Odpowiedzą za pobicie i kradzież

  Policjanci z józefowskiego komisariatu uniemożliwili ucieczkę i zatrzymali czterech młodych mężczyzn, podejrzanych o pobicie 20-letniego mieszkańca gminy Wiązowna. Wobec pokrzywdzonego użyli gazu, kradnąc mu telefon komórkowy. Wszyscy usłyszeli zarzuty karne i zastosowano wobec nich policyjny dozór. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Kolizja autobusu, zatrzymanie i zabezpieczone narkotyki

  W ręce policjantów z Karczewa, wpadł 21-latek, podejrzany o uszkodzenie samochodu i spowodowanie zagrożenia dla kierowcy i pasażerów autobusu. Mundurowi zabezpieczyli przy podejrzanym porcję mefedronu. Usłyszał trzy zarzuty karne, przyznał się do wszystkich czynów i dobrowolnie poddał karze. Zastosowano wobec niego dozór Policji.

 • Zagroził spaleniem kościoła, namierzyli go dzielnicowi

  Policjanci z posterunku w Wiązownie zatrzymali 29-letniego podejrzanego o to, że będąc na mszy w zabytkowym kościele w Gliniance, zagroził jego spaleniem. Dzielnicowi wytypowali podejrzanego i ustalili, że ten sam mężczyzna ma związek z kradzieżą kamer monitoringu i uszkodzeniem mienia. Teraz może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

 • Samorząd
  Od dnia 12 listopada 2019 r. na drogach powiatowych: Nr 2754W i 2758W ulicy Reymonta i ulicy Samorządowej w Otwocku zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.
 • Policyjny hołd dla zasłużonych podczas obchodów Święta Niepodległości

  Za datą 11 listopada kryje się 101 lat istnienia polskiego narodu, od czasu odzyskania pełnej tożsamości oraz suwerenności. Jak co roku wszystkim zasłużonym, którzy walczyli i poświęcili się, służąc ojczyźnie i jej wolności, uroczysty hołd złożyli przedstawiciele kierownictwa otwockiej Policji. W powiatowo-miejskich obchodach 101 rocznicy odzyskania niepodległości uczestniczył Komendant Powiatowy Policji młodszy inspektor Hubert Białogrodzki. Przedstawiciele służb mundurowych złożyli patriotyczną wiązankę kwiatów pod Obeliskiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Policyjny etos, historia i tradycja naszej formacji ma ścisły związek z początkiem niepodległościowej tradycji po 1918 roku.

 • Samorząd
  Na podstawie Uchwały Nr CXV/61/19 Zarządu Powiatu w Otwocku z dnia 6 listopada 2019 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu uchwały Rady Powiatu w Otwocku w sprawie Programu współpracy Powiatu Otwockiego z organizacjami pozarządowymi oraz z podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2020 rok, ogłasza się konsultacje społeczne.
 • Sport
  10 listopada 2019 r. na skwerze im. Rtm. W. Pileckiego w Otwocku odbędzie się Bieg Otwocki poświęcony pamięci Mateusza Jacaka. Start imprezy już od godz. 10.30. W programie: biegi dla dzieci, bieg rekreacyjny i bieg główny na dystansie ok. 9 km.
 • Inna
  W Zespole Szkół Nr 2 w Otwocku w terminie od 16 listopada do 1 grudnia 2019 r. odbędzie się kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu. Kurs dla pracodawców, którzy chcieliby zatrudniać młodocianych pracowników.
 • Przedszkolne prelekcje z policjantami w otwockim „Grymusiu”

  Kolejne spotkanie z ciekawymi atrakcjami zorganizowali policjanci dla przedszkolaków w Otwocku. Tym razem miejscem policyjnych wykładów o zagrożeniach było Przedszkole Miejskie nr 16 „Grymuś” w Otwocku. Maluchy miały okazję posłuchać wykładów prowadzonych przez policyjnego profilaktyka, dzielnicowego oraz przewodnika psa służbowego. Ten ostatni zademonstrował umiejętności swojego psa i opowiedział o wyjątkowo ciekawej policyjnej profesji, jaką jest praca z psem patrolowo-tropiącym. Przedszkolaki mogły przymierzyć też specjalny strój, jaki na co dzień zakładają policjanci zajmujący się zabezpieczeniem prewencyjnym.

 • Zapraszamy na listopadowe debaty społeczne w Dziecinowie i Karczewie

  W listopadzie, policjanci z komendy powiatowej, komisariatów i posterunków Policji w powiecie otwockim, spotkają się z mieszkańcami na kolejnych debatach społecznych. Zaplanowane spotkania w Dziecinowie i Karczewie będą okazją do omówienia tematów związanych z bezpieczeństwem. Mieszkańcy będą mieli możliwość zadawania pytań, składania wniosków i postulatów oraz wskazywania sfer, miejsc i dziedzin, w których Policja powinna podjąć działania, aby jeszcze bardziej poprawić bezpieczeństwo, bądź też wprowadzić rozwiązania w porozumieniu z lokalnym samorządem, które usprawnią mechanizmy bezpieczeństwa.

 • Spotkanie z dzielnicowym w podbielskiej podstawówce

  Dzielnicowy gminy Celestynów - aspirant Grzegorz Kwas odwiedził Szkołę Podstawową w Podbieli, gdzie spotkał się z uczniami, którzy w ramach szkolnych zajęć mieli poznać zawód policjanta i dowiedzieć się, w obliczu jakich zagrożeń powinni zachować czujność. W spotkaniu profilaktycznym dzielnicowego wspomagała aspirant sztabowy Anna Wasilewicz. Dzielnicowy przygotował dla najmłodszych niespodziankę. Po zakończonej prelekcji zaprosił uczniów przed szkolny budek, aby każdy z nich mógł zobaczyć jak wygląda z bliska i w środku policyjny radiowóz. Nie zabrakło pytań, na które jak zwykle mundurowi udzielali szczegółowych odpowiedzi.

 • 65 osób oszukanych metodą na „BLIK-a” od początku tego roku

  Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą i korupcją od początku tego roku odnotowali 65 zawiadomień dotyczących oszustw popełnionych metodą na tzw. „BLIK-a”. Polegały one na wprowadzeniu w błąd osób, których aktywa finansowe zostały uszczuplone, po tym jak przekazany kod „BLIK” posłużył przestępcy do wypłaty pieniędzy w bankomacie lub zdalnej płatności internetowej. Przeświadczenie, że to bliska osoba lub znajomi proszą o wsparcie, było złudne. Policjanci kolejny raz przypominają, aby nie podawać nikomu kodu „BLIK”. Rozmówca z komunikatora nie zawsze jest tym za kogo się podaje. Bezwzględnie powinno się skontaktować się z piszącym wiadomość i potwierdzić jego tożsamość.

 • Dzielnicowi łączą Policję ze społeczeństwem

  Otwoccy dzielnicowi oraz ich koledzy i koleżanki z całego powiatu - to policjanci, którzy większość swojego czasu służby spędzają w terenie. Każdy z nich ma ściśle przydzielony rejon służbowy, a jego głównym zadaniem jest pogłębianie współpracy z lokalnymi społecznościami. Jednym z ważnych zadań dzielnicowego jest aktywny udział w procedurze niebieskiej karty, kontakt z rodzinami, w których może dochodzić do przemocy, a przede wszystkim rozwiązywanie problemów przy udziale pracowników socjalnych w ośrodkach pomocy społecznej. Każdy dzielnicowy realizujący zadania w ramach niebieskiej karty, regularnie uczestniczy w spotkaniach grup roboczych.

 • Podsumowanie akcji „ZNICZ” w powiecie otwockim

  Działania otwockiej drogówki i policjantów pionu prewencji, realizowane w ramach ogólnopolskiej akcji „ZNICZ”, były ukierunkowane na zapobieganie i przeciwdziałanie, nie tylko zdarzeniom kryminalnym, ale przede wszystkim zagrożeniom w ruchu drogowym. Od 31 października do 3 listopada, na drogach powiatu otwockiego miał miejsce tylko 1 wypadek drogowy, w którym urazu nogi doznał motocyklista po zderzeniu z osobówką. Odnotowano 19 kolizji drogowych. Policjanci ujawnili 2 kierowców prowadzących po alkoholu i 4 rowerzystów. W czasie policyjnej akcji nie odnotowano poważnych zdarzeń kryminalnych.

 • Kultura
  10 listopada br. o godz. 16.00 w Kościele pw. Św. Wincentego a Paulo w Otwocku odbędzie się Koncert Moniuszkowski, na którym wystąpią: Chór "Lira", sopranistka Alicja Bieńkowska oraz pianista Piotr Latoszyński.
 • Rower „GOETZE” czeka na właściciela

  Policjanci pełniący służbę patrolową zabezpieczyli rower marki „GOETZE”, którego pochodzenia do tej pory nie ustalono. Nie został on zgłoszony jako skradziony, niewykluczone jednak, że mógł być celem złodziei, którzy porzucili jednoślad z obawy przed namierzeniem lub zatrzymaniem przez Policję. Publikujemy zdjęcia roweru i apelujemy do osób, które rozpoznają w nim swoją własność. W przypadku rozpoznania roweru, prosimy o kontakt z dzielnicowym zajmującym się tą sprawą – młodszym aspirantem Mariuszem Katą. Można telefonować bezpośrednio do dzielnicowego. Zapraszamy właściciela po odbiór jego własności.