• Samorząd
  Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.
 • Kontrola obozowiska skautów i profilaktyka zagrożeń- policjanci, strażacy i sanepid

  Profilaktyczna kooperacja powiatowej Policji, Straży Pożarnej i Sanepid-u przynosi wiele wymiernych korzyści, nie tylko dla służb, które realizują prewencyjne cele i nauczają najmłodszych jak unikać niebezpieczeństw, ale głównie dla samych odbiorców tej prewencji, którzy poznają nie tylko zagrożenia, ale również same służby oraz ich zadania. Takie wspólne przedsięwzięcia oddziałują pozytywnie na społeczny odbiór zaangażowania policjantów, strażaków i pracowników sanepidu-u. Ich wspólną misją jest bezpieczeństwo dzieci oraz młodzieży. Właśnie to zadanie realizowali ostatnio razem, podczas kontroli obozowiska „Skautów Europy” w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie.

 • Do końca lipca dzielnicowi będą organizować konsultacje społeczne, tworząc nowe plany działań priorytetowych

  Dzielnicowi z rewiru otwockiego, komisariatów i posterunków intensywnie pracują nad planami działań priorytetowych, które mają zawierać zadania priorytetowe na drugą połowę tego roku. Dzielnicowi cały czas zbierają opinie od mieszkańców, biorą pod uwagę wnioski i postulaty złożone podczas czerwcowych debat społecznych. Policjanci wyznaczając sobie nowe zadania do realizacji od 1 sierpnia tego roku, będą chcieli wybrać te najważniejsze i podjąć działania mające eliminować zagrożenia najbardziej uciążliwe dla mieszkańców. Dzielnicowi przypominają, że można się z nimi kontaktować, jeżeli tylko pojawi się inicjatywa społeczna organizacji konsultacji to bardzo chętnie wezmą w niej udział.

 • Potrącona na pasach zmarła w szpitalu, apelujemy o wyjątkową ostrożność

  Wczoraj rano, na ulicy 1-ego Maja w Kołbieli, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 75-letniej mieszkanki powiatu otwockiego, którą na przejściu dla pieszych potrącił autobus. Kobietę zabrał do szpitala śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po trzech godzinach od zdarzenia, policjanci otrzymali informację o zgonie kobiety. W sprawie tego wypadku będzie prowadzone postępowanie, którego celem będzie wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego przykrego zdarzenia. Policjanci apelują do kierowców o wyjątkową ostrożność i koncentrację w rejonie przejść dla pieszych. Ten apel kierujemy też do niechronionych uczestników ruchu drogowego, aby mieli świadomość, że na drodze, kiedy dojdzie do zderzenia, to właśnie pieszy, rowerzysta lub motocyklista jest najbardziej narażony na urazy zdrowotne.

 • Samorząd
  100 lat, które 24 lipca upływa od powołania Policji, to piękna i zobowiązująca dla formacji rocznica. Ważna i szczególna, bo przypominająca o stworzeniu służby, która w swej historii zawsze była blisko społeczeństwa, wyróżniając się szczególną pracą u podstaw nad zapewnieniem jak najlepszego poczucia i poziomu bezpieczeństwa publicznego. Powołana w 1919 roku obchodzi 100 lat swojego istnienia. Tak jak ją powołano, tak i teraz, obecni tutaj policjanci ślubują służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.
 • Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 801 - apel Policji dotyczący bezpiecznej jazdy

  „Śmierć zebrała tym razem swoje żniwo” na drodze wojewódzkiej nr 801, przebiegającej w granicach miasta Józefowa. Wczoraj wczesnym rankiem, 56-letni obywatel Ukrainy, kierując osobową mazdą, z nieznanych przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się czołowo z ciężarówką volvo, transportującą 27 ton cementu. Kierowca osobówki nie miał szans w konfrontacji z kilkudziesięciotonowym autem i poniósł śmierć na miejscu. Przez kilka godzin policjanci pracowali na miejscu zdarzenia. Zorganizowano objazdy, a ruch przywrócono, po tym jak uprzątnięto wszystkie pojazdy. Teraz śledztwo będzie dążyło do wyjaśnienia przyczyn i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i co jest ważne, aby w wakacyjną podróż wyruszać wypoczętym.

 • Powiatowe Obchody 100.rocznicy powołania Policji – uroczysta zbiórka otwockich policjantów

  100 lat istnienia policyjnej formacji, otwoccy stróże prawa uhonorowali i upamiętnili uroczystą zbiórką, na którą zaproszono zaangażowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego w powiecie otwockim. Policjanci odbierali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe, odznaczenia, listy gratulacyjne od Komendanta Stołecznego Policji oraz dyplomy z wyróżnieniami dla nagrodzonych przez władze powiatu i lokalne samorządy. Uroczysta zbiórka miała bardzo podniosły, rocznicowy charakter. Pamiątkowe plakiety otrzymali przedstawiciele urzędów, instytucji oraz służb, od wielu lat pracujący na rzecz powiatowego bezpieczeństwa. Policjanci otrzymali mnóstwo podziękowań i życzeń, w tym również od Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku młodszego inspektora Huberta Białogrodzkiego.

 • Samorząd
  Celem głównym projektu jest poprawa zdolności do zatrudnienia uczniów Technikum nr 2 z Zespołu Szkół nr 2 w Otwocku (woj. mazowieckie) w wyniku podniesienia kompetencji zawodowych oraz kluczowych.
 • Samorząd
  Dziś (11 lipca) w Hali Sportowej w Celestynowie, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały z Gminą Celestynów porozumienie w sprawie współpracy przy budowie nowego bezkolizyjnego skrzyżowania w Celestynowie. Inwestycja znacząco wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców Celestynowa i usprawni komunikację między podzielonymi przez tory kolejowe częściami gminy.
 • Działania drogówki na ulicach miast: Otwock, Józefów i Karczew przeciwko nocnym rajdom i tzw. „driftom”

  Policjanci z otwockiej drogówki nie odpuszczają kierowcom samochodów i motocykli, którzy szczególnie w weekendy w porze nocnej zakłócają nocny spoczynek mieszkańców jeżdżąc z nadmierną prędkością, hamując, piszcząc i budząc nie tylko otwocczan, ale też mieszkańców Józefowa i Karczewa. Aby skutecznie przeciwdziałać drogowym patologiom i zachowaniom niebezpiecznym, policjanci z otwockiej drogówki są widoczni nie tylko w piątki, soboty i niedzielę, ale też w tygodniu. Podczas ostatniego weekendu policjanci skontrolowali 18 pojazdów, zatrzymując 2 prawa jazdy za dwukrotne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym i 7 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny. Od początku maja takich kontroli na miejskich ulicach przeprowadzono 185.

 • Poszukujemy 5-letniego Dawida Żukowskiego

  Od północy grodziscy policjanci poszukują 5-letniego Dawida Żukowskiego, zamieszkałego w Grodzisku Mazowieckim. Wczoraj około 17.00 ojciec zabrał chłopca z domu i odjechał w nieznanym kierunku. Po czterech godzinach, przed 21.00 policjanci dostali zgłoszenie, że ojciec 5-latka nie żyje. Do tej pory nie znane jest natomiast miejsce pobytu dziecka.

 • Samorząd
  Z dniem 3 lipca br. rozpoczynają się prace nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2020 rok.
 • Kultura
  Owocna współpraca Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Oddział Warszawski oraz Powiatu Otwockiego.
 • Dynamicznie jak w filmie akcji, policjant zatrzymał w czasie wolnym nietrzeźwego kierowcę

  Jeden z otwockich prewencjuszy, wracając po zakończonej służbie do swojego miejsca zamieszkania, podjął skuteczną interwencję na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 50 z ulicą Chróścielewskiego w Mińsku Mazowieckim. Wspólnie z kierowcą pasażerskiego busa uniemożliwili pijanemu kierowcy opla dalszą jazdę. Nasz policjant błyskawicznie i dynamicznie zajechał drogę oplowi, a kierowca busa zabrał nietrzeźwemu kluczyki. 50-letni mieszkaniec powiatu otwockiego usłyszał już zarzut jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości. Otwocki prewencjusz zachował się wzorowo, reagując w czasie wolnym. Na pochwałę zasługuje również prawdziwie obywatelska reakcja kierowcy busa.

 • Dzień z policjantami, strażakami, inspekcją sanitarną oraz higienistką w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury

  Całkiem nową formę przybrało dotychczasowe spotkanie policjantów i strażaków, co roku organizowane w wakacje dla kolonistów w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury. Tym razem było naprawdę dużo atrakcji i to w jednym miejscu. Wóz bojowy strażaków, terenówka, łódź ratownicza, dwa policyjne radiowozy, wyposażenie specjalistyczne mundurowych, sprzęt ratowniczo-gaśniczy, a do tego bardzo treściwe wypowiedzi przedstawicieli służb na temat wakacyjnych zagrożeń. Koloniści mieli mnóstwo frajdy, oglądając pokaz ratownictwa na wesoło, włączając sygnały w policyjnych radiowozach i szalejąc w wodnej kurtynie przygotowanej przez strażaków. Naszą komendę reprezentowali dzielnicowi wraz z oficerem prasowym. Promocja i edukacja szły pełną parą.

 • Samorząd
  Most im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości na rzece Świder został uhonorowany nagrodą II stopnia podczas uroczystej gali "Budowa Roku 2018". Inwestycja została zrealizowana przez Powiat Otwocki.
 • Policjanci z Józefowa zatrzymali podejrzanego z 20 gramami marihuany

  Dokładna kontrola samochodu to nie wszystko. Trzeba jeszcze mieć intuicję i doskonały zmysł obserwacji podejrzanych zachowań. Tacy właśnie okazali się dwaj józefowscy patrolowcy, zatrzymując do kontroli samochód, którym jechał 25-letni mieszkaniec Warszawy. Jego nerwowe zachowanie za kierownicą od razu dostrzegli prewencjusze, odnajdując następnie w podręcznym plecaku słoik z zielonym suszem. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Mieszkaniec stolicy usłyszał już zarzut karny posiadania narkotyków wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 25-latek przyznał się do przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.

 • Samorząd
  Informujemy, że od dnia 11 lipca 2019 roku zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu, tj. zostanie całkowicie wyłączony z ruchu pojazdów odcinek ulicy Filipowicza - Żeromskiego, na odcinku od skrzyżowania ulicy Filipowicza z ulicą Poniatowskiego do skrzyżowania z ulicy Żeromskiego z ulicą Szlachecką w Otwocku.
 • Dzielnicowi kontrolują dzikie kąpieliska, stawy, rzeki i jeziorka

  Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, komisariatów i posterunków, regularnie kontrolują zbiorniki wodne. Na terenach rekreacyjnych, szczególnie w gminach, nasi mundurowi spotykają się z mieszkańcami, rozmawiają, a także weryfikują, czy nie dochodzi tam do naruszenia obowiązujących przepisów prawa. Jednym z takich miejsc jest leśne jeziorko w Regucie, gdzie obowiązuje zakaz kąpieli. Policjanci przypominają, że naruszanie takiego zakazu grozi grzywną do 250 złotych. Zbiornik w Regucie celestynowscy dzielnicowi odwiedzają kilka razy w tygodniu. Policjanci patrolują i obchodzą też brzegi rzeki Świder i tereny nadwiślańskie.

 • Samorząd
  Zarząd Dróg Powiatowych w Otwocku z/s w Karczewie ogłasza przetarg na sprawowanie nadzoru inwestorskiego dla zadania: Rozbudowa skrzyżowania dróg powiatowych ul. Reymonta nr 2754W i ul. Samorządowej nr 2758W w Otwocku.
 • Ukrywał w mieszkaniu amfetaminę

  Kryminalni zatrzymali w Karczewie 22-letniego obywatela Mołdawii, u którego podczas przeszukania, odnaleziono i zabezpieczono kilka zawiniątek z folii aluminiowej, w których ukryty był biały proszek. Badanie narkotesterem wykazało, że to substancja psychoaktywna - amfetamina. 22-latek usłyszał już zarzut karny w tej sprawie, przyznał się do posiadania narkotyków i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Kolejny raz funkcjonariusze przypominają, że za posiadanie narkotyków sąd może orzec karę nawet 3 lat więzienia, a za handel nimi karę 10 lat pozbawienia wolności.