• Stanowcza reakcja policjantów z drogówki wobec podejrzanego o próbę wręczenia łapówki

  Policjanci z otwockiej drogówki wykazali się nie tylko profesjonalizmem podczas realizowanej kontroli, ale przede wszystkim stanowczością i wzorową postawą. Kiedy 41-letni obywatel Ukrainy próbował wręczyć im łapówkę, aby ci odstąpili od dalszych czynności, funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego i osadzili go w celi policyjnego aresztu. Finałem nieudanej próby skorumpowania naszych policjantów, było przedstawienie 41-latkowi zarzutu karnego popełnienia przestępstwa łapownictwa. Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyraził zgodę na dobrowolne poddanie się karze.

 • Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów - policjanci z otwockiej drogówki w działaniach „NURD”

  Dzisiaj policjanci z otwockiej drogówki biorą udział w ogólnopolskiej akcji, ukierunkowanej na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom pt. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” (NURD). Celem akcji jest z jednej strony sprawdzanie zachowań kierowców względem pieszych oraz kierujących jednośladami, z drugiej natomiast weryfikowanie i reagowanie na sytuacje, w których to zachowania tej niechronionej grupy użytkowników dróg, mogłyby doprowadzić do wystąpienia zdarzeń drogowych. Policjanci z drogówki podczas patrolu dróg, będą badać między innymi stan trzeźwości rowerzystów. Mundurowi sprawdzą też, czy rowery są właściwie wyposażone do jazdy w porze nocnej oraz czy piesi noszą odblaski.

 • Policjanci dokładnie sprawdzają samochodowe liczniki, podczas 6 kontroli ujawniono rozbieżności

  Z początkiem tego roku, policjanci otrzymali ustawowe uprawnienia do kontrolowania stanu licznika przejechanych kilometrów tzw. drogomierza i sprawdzenia jego zgodności z ostatnio wprowadzonymi danymi. Każda wykryta przez policjantów nieprawidłowość tj. rozbieżność licznika z wpisem do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, daje podstawę do prowadzenia postępowania w oparciu o podejrzenie popełnienia przestępstwa określonego w art. 306a kodeksu karnego. W tym roku, podczas policyjnych kontroli, zakwestionowano wskazania drogomierza podczas sześciu kontroli drogowych. Przypominamy, za dokonywanie korekty licznika grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Tymczasowy areszt dla nietrzeźwego kierowcy

  Policjanci z prewencji zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie 32-letniego mieszkańca województwa lubelskiego, który na ulicy Mickiewicza w Karczewie, kierując dostawczym busem, zderzył się z osobowym nissanem. Kierowca był pijany i miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Poszkodowana w wypadku kobieta, kierująca osobówką, trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. 32-latek usłyszał zarzut karny spowodowania wypadku drogowego i jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości. Na wniosek prokuratury i policji, otwocki sąd wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu. Kolejny raz apelujemy o rozsądek do kierowców i niewsiadanie po alkoholu za kierownicę.

 • Kultura
  Już 19 stycznia 2019 r. (niedziela) zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu chórów działających na terenie Powiatu Otwockiego, który odbędzie się w Kościele pw. Św. Wincentego a ' Paulo w Otwocku o godzinie 15.30.
 • Samorząd
  Rada Nadzorcza spółki Powiatowe Centrum Zdrowia sp. z o.o. w restrukturyzacji ogłasza konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu spółki. Oferty można składać do dnia 31 stycznia 2020 r.
 • Policjanci z Otwocka i Józefowa wykryli włamania do paczkomatów

  Sukcesem zakończyły się działania wykrywcze policjantów, którzy po niespełna tygodniu pracy przy sprawie włamań do dwóch paczkomatów, ustalili podejrzanych i przedstawili im zarzuty karne. Dzięki zaangażowaniu kryminalnych, a także dzielnicowych z komisariatu w Józefowie oraz pracy śledczej dochodzeniowców, zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie trójce mężczyzn zarzutów karnych. 42 zarzuty karne popełnienia włamań i usiłowań usłyszał 18-letni otwocczanin. Kolejny 18-latek usłyszał ich 18, a trzeciemu podejrzanemu w wieku 19 lat, zarzucono popełnienie dwóch włamań i usiłowań do 23 skrytek paczkomatowych. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Samorząd
  Już 31 stycznia br. w godz. 9.30 - 14.00 zapraszamy na 2. edycję bezpłatnego szkolenia dla przedsiębiorców i pracowników w temacie Pracowniczych Planów Kapitałowych. Szkolenie odbędzie się w PMDK w Otwocku.
 • Specjaliści od zwalczania przestępczości nieletnich i dzielnicowi z Józefowa, rozwiązali sprawę kradzieży torebki w pociągu relacji Otwock-Warszawa

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich wspólnie z józefowskimi dzielnicowymi trafnie rozpoznali oraz wytypowali dwóch 16-latków, którzy pod koniec listopada ubiegłego roku, w pociągu relacji Otwock-Warszawa na stacji w Józefowie, ukradli torebkę jeden z pasażerek. Pierwszego podejrzewanego namierzyli dzielnicowi, natomiast jego wspólnika ustaliła policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną, prowadząc prelekcję o bezpieczeństwie w szkole. 16-latkowie usłyszeli już zarzut popełnienia kradzieży i zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych. Materiały dotyczące naruszenia prawa przez nastolatków trafią niebawem do sądu rodzinnego.

 • Inna
  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku zaprasza nastolatków na warsztat kompetencji społecznych w małych grupach przy wsparciu psychologów. Spotkania są bezpłatne, a ilość miejsc ograniczona. Do 28.02.2020 trwa nabór.
 • Poszedł do konkubiny z siekierą i metalowym kluczem

  Policjanci z prewencji zatrzymali w pościgu 38-letniego otwocczanina, który chcąc prawdopodobnie dostać się kamienicy, w którym mieszkała jego konkubina, wybił szybę w drzwiach klatki schodowej. Ucieczka nie powiodła się, bo dzięki błyskawicznej interwencji otwockich policjantów, podejrzanego zatrzymano. Zabezpieczono też siekierę i metalowy klucz, których 38-latek miał użyć do uszkodzenia drzwi. Zebrany przez policjantów z dochodzeniówki, materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu karnego umyślnego zniszczenia własności mieszkańców kamienicy. Podejrzany skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

 • Cztery ofiary śmiertelne na drodze ekspresowej nr 17 w Lubicach

  Śmiertelne żniwo zebrało zdarzenie drogowe, do którego doszło wczoraj na odcinku drogi ekspresowej nr 17 w Lubicach, w gminie Kołbiel. Renault wjechało pod naczepę ciężarowego daf-a. Podróżujący osobówką czterej mężczyźni zginęli na miejscu. Przez ponad cztery godzin na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, strażacy i drogowcy. Wydostano zakleszczone auto i przeprowadzono niezbędne czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Działania służb na ekspresówce przeprowadzono sprawnie, aby przywrócić jak najszybciej ruch i nie dopuści do zatorów na tym odcinku. W sprawie wypadku będzie teraz prowadzone śledztwo. Jego celem będzie wyjaśnienie wszystkich okoliczności jednego z najtragiczniejszych zdarzeń na drogach powiatu otwockiego.

 • Inna
  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczyna nabór wniosków w programie finansowanym ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Małe i średnie firmy oraz mikroprzedsiębiorstwa, które prowadzą działalność w Polsce, mogą otrzymać nawet 2 mln euro na opracowanie i wdrożenie innowacyjnych procesów, produktów lub technologii.
 • Po 28 latach służby przeszedł na zasłużoną policyjną emeryturę

  Prawdziwy policjant, sportowiec i wielki pasjonat piłki nożnej, propagujący tę dyscyplinę wśród wielu policyjnych pokoleń, przeszedł pod 28 latach służby w Policji na zasłużoną emeryturę. Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji nadkomisarza Dariusza Sadocha pożegnali uroczyście przedstawiciele kierownictwa, kadry, policjanci oraz pracownicy Policji. Komendant Powiatowy Policji w Otwocku młodszy inspektor Hubert Białogrodzki wspólnie ze swoim I Zastępcą podinspektorem Jędrzejem Bełzem podkreślili jak bardzo zaangażowanym w służbę policjantem był Dariusz Sadoch. Był wzorem dla wielu młodszych policjantów, doświadczonym nie tylko w pracy prewencyjnej i kryminalnej, logistyce, ale również w działalności prasowo-informacyjnej Policji.

 • Samorząd
  W dn. 13 stycznia 2020 r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu w Otwocku na odcinku do ul. Bagatela w Otwocku do granicy nawierzchni utwardzonej w miejscowości Mlądz.
 • Kultura
  W dn. 12 stycznia 2020 roku odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a jego celem będzie pozyskanie środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci. Na terenie powiatu otwockiego wolontariusze będą kwestować na rzecz Orkiestry, a od rana do wieczora na mieszkańców powiatu czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in. występy, koncerty, akcje profilaktyczne.
 • Samorząd
  W dn. 13 stycznia 2020 r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu w Karczewie w rejonie skrzyżowania ul. ks. W. Żaboklickiego i ul. Stare Miasto. Przedmiotowe skrzyżowanie zostanie zamknięte dla ruchu pojazdów.
 • Inna
  Konferencją z udziałem przedstawicieli MSZ i Ambasady Norwegii oraz organizacji społecznych zainaugurowany został w dn. 08.01.2020 r. w Warszawie nowy program dotacyjny, którego celem jest wzmocnienie i rozwój społeczeństwa obywatelskiego i aktywności obywatelskiej.
 • Promocja
  Celem akcji „Nie bądź sknera, kup pampera” jest zbiórka środków higienicznych, żywności, środków czystości dla najmniejszych dzieci, przebywających w ośrodkach adopcyjnych i placówkach wychowawczych.
 • Jeden odpowie za rozbój, a drugi za przywłaszczenie mienia

  Policjanci z komisariatu w Józefowie w wyniku żmudnej kryminalnej analizy i dokładnego typowania osób podejrzanych, które mogły mieć związek z rozbojem popełnionym w Wiązownie, zatrzymali 32-letniego mieszkańca Siedlec. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu karnego przestępstwa rozbójniczego, polegającego na zmuszeniu groźbą do oddania telefonu. W tej sprawie zatrzymano jeszcze innego 49-letniego podejrzanego, za przywłaszczenie pieniędzy tego samego pokrzywdzonego . Wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Grożą im kary do 5 i do 12 lat pozbawienia wolności.

 • Nie ma żadnej taryfy ulgowej dla drogowych piratów w Sylwestra i Nowy Rok

  Sylwestrowo-noworoczne działania otwockiej drogówki to przede wszystkim częstsze kontrole trzeźwości i zdecydowana reakcja na każdy przejaw drogowego piractwa, ze szczególnym naciskiem na eliminowanie z ruchu przypadków przekraczania dozwolonej prędkości. Policjanci z wydziału ruchu drogowego będą sukcesywnie pojawiać się na głównych ciągach komunikacyjnych powiatu, ale swoją obecność zaakcentują również tam, gdzie przebiegają drogi powiatowe i gminne. Policjanci przestrzegają przed alkoholową „fantazją” i kierowaniem samochodem po „kielichu”. Celem policyjnego apelu jest dotarcie do świadomości tych, którzy mogliby spróbować takiej jazdy. Nie warto, można trafić do więzienia na 2 lata, a za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym nawet na 8 lat.