szybki serwis komputerowy

Każdy z nas stara się dbać o zdrowie. W tym celu robimy badania profilaktyczne, sprawdzając kondycję naszego organizmu. Podobnej diagnostyki potrzebuje nas sprzęt elektroniczny. Laptopy towarzyszą nam w codziennym życiu, warto więc zadbać o nie, aby służyły nam jak najdłużej.

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale laptopy, komputery stacjonarne czy smartfony, powinny być poddawane nie tylko aktualizacjom systemu, ale również okresowym przeglądom i czyszczeniu. Dzięki temu można w porę wyłapać części, które już się zużywają i zapobiec dalszej degradacji sprzętu. Podstawowe prace możesz wykonywać samodzielnie lub zlecić je profesjonalnemu serwisowi.

Morderca – kurz

Podczas codziennej pracy do wnętrza naszych komputerów i laptopów dostaje się piasek i kurz, szczególnie jeśli sprzęt towarzyszy nam podczas pracy w terenie. To zupełnie normalne. Sprzęt potrzebuje wentylacji, w związku z czym, wraz z powietrzem do środka dostają się zanieczyszczenia. Problem pojawia się wówczas, gdy nie czyścimy naszych gadżetów regularnie. Warstwa kurzu i brudu się nawarstwia, staje się lepka i zajmuje kolejne podzespoły.

Taki zlekceważony kurz może powodować różnego rodzaju awarie. Jeśli nie zadbamy o sprzęt, może dość do zatkania wentylacji, przez co będzie rosła temperatura procesora. Może dojść też do przegrzania dysku lub karty graficznej, a nawet płyty głównej. To z kolei może prowadzić do poważnych zwarć, w wyniku których komputer może odmówić posłuszeństwa i nie dość, że wyłączy się znienacka, to jeszcze nie będzie chciał się uruchomić.

Jakie prace wykonuje się podczas przeglądów

Profesjonalny serwis to nie tylko naprawa laptop Warszawa, ale też przeglądy oraz konserwacja. Podczas takiej usługi, eksperci otwierają komputer i przyglądają się jego zawartości. Oczyszczają jego wnętrze z pyłu, kurzu i brudu, a także z resztek jedzenia, które mogą się tam przedostać. Przyglądają się też poszczególnym podzespołom. Zwracają uwagę na to czy nie widać ciemnych plam, potencjalnych przepięć czy miejsc, w których może ewentualnie dojść do zwarcia np. z powodu poluzowanych obwodów. Jeśli będzie taka konieczność naprawia usterki lub wymienia konkretne części na nowsze. Wszystko po to, aby Twój komputer żył dłużej i cieszył się dobrym stanem.

Prace przeglądowe mogą polega także na wprowadzeniu niezbędnych aktualizacji. Nie każdy umie instalować je samodzielnie. Profesjonalista dopilnuje, aby zostały zainstalowane wszystkie niezbędne aktualizacje, wtyczki oraz inne dodatki. Może dokonać reinstalacji systemu, jeśli obecna wersja szwankuje lub po prostu wgrać nam nowsze oprogramowanie.

W celu konserwowania sprzętów elektronicznych, należy wybrać dobrej jakości serwis. Postaw na doświadczenie oraz profesjonalizm. Tylko w takiej sytuacji masz gwarancję dobrze wykonanej pracy, która nie zajmie też zbyt wiele czasu. Nie będziesz więc musiał żegnać się z laptopem na długie tygodnie.